Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Príslušníci VzS OS SR opäť pomáhali deťom

Ani tento rok nezabudli príslušníci Veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene v súvislosti s „Mikulášom“ a blížiacimi sa vianočnými sviatkami aj na tie ratolesti, ktoré nielen počas týchto sviatkov, ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice (DFN) s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Čítať ďalej
  • 19.12. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Intenzívny výcvik Roty podpory

velenia vzdušných síl v CV Lešť


V dňoch 19. až 21. novembra 2019 sa v Centre výcviku Lešť uskutočnil intenzívny výcvik Roty podpory velenia vzdušných síl v súčinnosti s 5. plukom špeciálneho určenia Žilina, ako odbornej výpomoci pre streleckú a taktickú prípravu.

Čítať ďalej
  • 19.12. 2019
  • brvo

Dopravcovia pridali vo vianočnom období

70 letov do Bratislavy späť


Slováci prilietajú na sviatky domov zo zahraničia! Prílety navyše z Birminghamu, Londýna, Manchesteru, Edinburghu, Dublinu a iných miest pridali letecké spoločnosti nad rámec pravidelných týždenných frekvencií vo vianočnom období od 18. decembra do 8. januára. Do Bratislavy a z nej pribudne v tomto období 70 letov navyše.

Čítať ďalej
  • 18.12. 2019
  • Letisko Bratislava

MO ČR objednalo dva letouny C-295MW

V pondělí 16. prosince 2019 podepsali zástupci Ministerstva obrany ČR a společnosti Airbus Defence and Space, S. A. smlouvu na dodávku dvou nových taktických transportních letounů Airbus C-295MW v létech 2020 a 2021a zároveň i smlouvu na modernizaci stávajících čtyř letounů stejného typu ve verzi C-295M, kterými česká armáda disponuje od roku 2010.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky