Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Vo vzdušných silách prebieha cvičenie

Air Shield 2019


Vykonaním úvodného (STARTEX) brífingu dňa 31. októbra 2019 začal riaditeľ veliteľsko - štábneho cvičenia s čiastočným vyvedením vojsk označeného ako Air Shield 2019 (ďalej len AISD 2019) brigádny generál Róbert Kleštinec vykonávaciu etapu cvičenia AISD 2019.

Čítať ďalej
  • 06.11. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Primoco oživuje letiště u Písku

Dlouhé roky bylo malé letiště v Krašovicích u Písku takřka opuštěno a na jeho stavu to bylo stále patrnější. Letos v únoru mu však vyvstala nová naděje na lepší budoucnost poté, co jej zakoupila česká společnost Primoco UAV. Má jej primárně pro testování svých bezpilotních letounů a k výcviku nových pilotů-operátorů, ale v rámci volných kapacit jej za určitých podmínek může využít i letecká veřejnost.

Čítať ďalej
  • 06.11. 2019
  • Tomáš Soušek

Koniec stíhacieho lietadla MiG-29AS 6526

Stíhací MIG-29AS s evidenčným číslom 6526 zo stavu 1. taktickej letky Taktického krídla Sliač Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky havaroval 28. septembra 2019 okolo 21.30 h miestneho času. Pilot sa úspešne katapultoval. Na zemi pád lietadla nezapríčinil zranenie ďalších osôb ani poškodenie majetku. Minister obrany Peter Gajdoš, ktorý sa čoskoro dostavil na miesto havárie, zabezpečil všetko potrebné pre riešenie situácie vrátane teplého čaju pre vojakov...

Čítať ďalej
  • 06.11. 2019
  • RNDr. Michal J. Stolár

Z Bratislavy sa lieta do Odesy na Ukrajine

Z Letiska M. R. Štefánika sa novo dostanú cestujúci letecky do ďalšej destinácie. Dopravca Wizz Air začal včera, v nedeľu 3. novembra, prevádzkovať pravidelné priame lety z Bratislavy do Odesy na Ukrajine. Využiť ich možno každú nedeľu a v stredu. Odesa je po priamych letoch do Kyjeva a Ľvova už treťou pravidelnou linkou dopravcu Wizz Air z Bratislavy na Ukrajinu.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • Letisko Bratislava

Kbelská základna má nového velitele

V pátek 1. listopadu se na 24. základně dopravního letectva Praha-Kbely uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti předání funkce velitele letecké základny. Dosavadního velitele plukovníka gšt. Davida Klementa nahradil ve funkci plukovník gšt. Martin Nezbeda.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • 24. zDL

Knižné novinky