Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Letisko v Bratislave vybavilo vlani

2,29 milióna cestujúcich


Letisko M. R. Štefánika vybavilo v roku 2019 spolu na prílete a odlete 2 290 242 cestujúcich, čo je druhý najvyšší počet v celých jeho dejinách. Dvojmiliónovú hranicu cestujúcich prekonalo letisko po štvrtýkrát vo svojej histórii. Vlani sa na letisku uskutočnilo 28 745 letov, spolu odletov aj pristátí. Najviac cestujúcich smerovalo do Londýna, tureckej Antalye, Dublinu, Kyjeva a Moskvy.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2020
  • Letisko Bratislava

Standardizační školení examinátorů v CATC

Standardizační školení examinátorů (zkušebních komisařů) dle požadavků PART FCL. 1025 pro získání, prodloužení anebo obnovu osvědčení examinátora (TRE/ SFE) pro vícepilotní letouny se uskuteční v úterý 24. 3. 2020 v prostorách výcvikové organizace CATC Praha (CZ/ATO-004) se začátkem v 9.00 hodin.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2020
  • CATC

Pasivní sledovací systém pro Armádu ČR

se od systému NATO liší


V médiích se v posledních dnech objevily zavádějící informace týkající se srovnání pořizovací ceny pasivních sledovacích systémů DPET pro Armádu ČR. Vychází z mylného srovnání s cenou, za kterou podobný systém koupilo NATO v roce 2014.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Slovenskí leteckí záchranári aj tento rok

asistujú na SP v alpskom lyžovaní žien


Dva záchranárske vrtuľníky spoločnosti Air – Transport Europe odleteli začiatkom tohto týždňa z Popradu so svojimi posádkami na Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien do bulharského Banska, ktorý bude trvať v dňoch 24. až 26. januára 2020.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2020
  • Air – Transport Europe

Český dron z FIT ČVUT v Praze

zazářil na poli kosmonautiky


Česká start-upová firma Dronetag založená studenty Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) vyhrála hlavní cenu v nejprestižnější evropské soutěži Galileo Masters, zaměřené na satelitní navigaci. Svým geniálním nápadem ohromila jak porotu, tak evropské odborníky na letový provoz.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2020
  • ČVUT v Praze

Knižné novinky