Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

ERA je stříbrná v soutěži Firma roku ČR

ERA obsadila stříbrnou příčku v soutěži Firma roku České republiky 2017. Na slavnostním vyhlášení výsledků celostátního kola 6. prosince v Praze na Žofíně převzal cenu generální ředitel Viktor Sotona. ERA uspěla mezi 3600 zúčastněnými firmami a umístila se ve finále druhá ze 14 nominovaných výherců ze všech krajů. První byla rodinná firma Frentech Aerospace z Brna, která vyrábí přesné komponenty do družic.

Čítať ďalej
  • 07.12. 2017
  • ERA

Kbelští letci podpořili azylový dům

V pátek 1. prosince v odpoledních hodinách se na letecké základně v pražských Kbelích uskutečnila charitativní akce na podporu azylového zařízení, v němž bydlí maminky s handicapem v tíživé sociální situaci.

Čítať ďalej
  • 07.12. 2017
  • 24. zDL

Triedne skúšky u padákových odborníkov letectva

V dňoch 28. a 29. novembra 2017 sa v priestoroch padákovej stanice Taktického krídla Sliač, takmer po 3 rokoch, konali triedne skúšky padákových odborníkov letectva „Inštruktor – Majster“. Tento rok sa pred komisiu postavili dvaja príslušníci vzdušných síl (tk Sliač a vk Prešov), aby preukázali svoje vedomosti a zvýšili si svoju triednosť z „Inštruktora“ na „Majstra“. Skúšky sa organizujú v závislosti od postupnej vycvičenosti jednotlivých „padačkárov“ a pozostávajú z teoretickej a praktickej časti.

Čítať ďalej
  • 06.12. 2017
  • tks

Knižné novinky