Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Príslušníci NFIU navštívili vzdušné sily

Dňa 3. mája 2017 uskutočnili príslušníci jednotky NATO Force Integration Units (NFIU) pracovnú návštevu veliteľstva vzdušných síl a taktického krídla Sliač. Cieľom návštevy bolo vzájomné predstavenie pôsobenia NFIU a VzS OS SR.

Čítať ďalej
  • 11.05. 2017
  • tks

Letisko Bratislava v apríli s 8-ročným rekordom

Letiskom M. R. Štefánika v Bratislava prešlo v apríli 2017 najviac cestujúcich za posledných 8 rokov. Vo štvrtom mesiaci tohto roka vybavilo spolu na prílete a odlete 120 323 osôb, ešte o percento viac ako vlani v apríli. Je to najvyšší počet cestujúcich od roku 2010.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2017
  • Letisko Bratislava

POKOS pod křídly bitevníků

Ve čtvrtek 4. května se na čáslavské 21. základně taktického letectva „Zvolenské“ konalo pro žáky základních škol z Čáslavi a z Golčova Jeníkova sportovní a branné dopoledne – pochod POKOS. Program, který se z větší části celý odehrával na nástupišti před velitelstvím základny, zahájil velitel 21. základny plukovník Petr Tománek: „Jsem rád, že vás zde mohu uvítat v tak hojném počtu. Doufám, že akce, kterou jsme pro vás s kolegy z ministerstva připravili, pro vás bude nejen zábavná, ale také poučná."

Čítať ďalej
  • 10.05. 2017
  • 21. zTL

72. výročie víťazstva nad fašizmom

V popoludňajších hodinách, v utorok 9. mája 2017, si príslušníci Veliteľstva Vzdušných síl OS SR vo Zvolene pripomenuli 72. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v Európe.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky