Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

72. výročie víťazstva nad fašizmom

V popoludňajších hodinách, v utorok 9. mája 2017, si príslušníci Veliteľstva Vzdušných síl OS SR vo Zvolene pripomenuli 72. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v Európe.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

V Čáslavi se představí Spitfire Mk.159

Na atraktivní premiéru se mohou těšit návštěvníci Dne otevřených dveří letiště Čáslav. Jeden lehký bitevní letoun Aero L-159 ALCA z výzbroje Vzdušných sil Armády České republiky totiž získává novou kamufláž, která odpovídá zbarvení letounu Spitfire, s nímž za 2. světové války létal generál František Peřina, a poprvé se veřejnosti představí právě 20. května při čáslavském dni otevřených dveří.

Čítať ďalej
  • 05.05. 2017
  • 21. zTL

Jaky nad východní frontou

Také letos se návštěvníci Aviatické pouti, která se koná na pardubickém letišti o víkendu 3. a 4. června 2017, mohou těšit na ukázku velkoprostorových scén, kdy se spojí letové ukázky s pozemní rekonstrukcí bojů. Tou největší scénou letošního sedmadvacátého ročníku Aviatické pouti se ve dnech 3. a 4. června stane ukázka bojů z východní fronty.

Čítať ďalej
  • 05.05. 2017
  • Aviatická pouť

Z Bratislavy od dnes priamou linkou na Korfu

Dovolenkári sa od dnes dostanú z Letiska M. R. Štefánika priamou linkou na Korfu. Na obľúbený grécky ostrov sa odlieta z Bratislavy každý piatok a prilieta z neho rovnako každý piatok, čo je ideálna doba na týždňovú či dvojtýždňovú dovolenku pri mori. Letecké spojenie zaradila do svojho letového poriadku od dnešného dňa letecká spoločnosť Ryanair.

Čítať ďalej
  • 05.05. 2017
  • Letisko Bratislava

Knižné novinky