Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Jak se slaví Vánoce v zahraničí?

Některé tradice vás opravdu překvapí


Vánoční přípravy jsou v plném proudu. Zatímco většina Čechů shání stromeček, pod který bude moct Ježíšek přinést dárky, v zahraničí to vypadá úplně jinak.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2019
  • Letuška.cz

Kiwi.com získalo na konferenci Phocuswright

cenu za vizi virtuálního globálního superdopravce


Na konferenci Phocuswright sdružující experty v cestovním průmyslu, kde Oliver Dlouhý, CEO Kiwi.com, předminulý týden oznámil posun společnosti od OTA k virtuálnímu globálnímu superdopravci, získala tato vize také první místo v kategorii „Launch People’s Choice Award,“ o které se dělí s platformou MagicStay.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2019
  • Kiwi.com

Vzdušné sily OS SR vybrali najlepšieho vojaka

Dňa 27. novembra 2019 sa v priestoroch Brigády riadenia vzdušných operácií (brvo) Zvolen uskutočnil výber najlepšieho vojaka z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov vzdušných síl OS SR za výcvikový rok 2019.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Latécoère mezi „Českými 100 Nejlepšími“

Společnost Latecoere Czech Republic, výrobce dveří a dalších dílů do letadel, byla oceněna v soutěži Českých 100 Nejlepších 2019. Pražská společnost se tak zařadila mezi firmy, které odborná veřejnost ohodnotila za mimořádný výkon nebo vynikající výsledky v tomto roce. Ocenění získala v oborové kategorii Invence – Nasazení, Export – Zisk.

Čítať ďalej
  • 02.12. 2019
  • Latecoere Czech Republic

Zimná údržba na letisku Bratislava

Dráhy letiska sú prevádzkyschopné


Dráhy Letiska M. R. Štefánika sú počas prvého dňa sneženia v tohtoročnej zime v Bratislave prevádzkyschopné. Všetky odlety a prílety sa uskutočňujú podľa letového poriadku. Vzletovo-pristávacie dráhy je však potrebné priebežne čistiť a postrekovať, dispečeri letiskového dispečingu vykonávajú meranie klzkosti povrchu vzletovo-pristávacích dráh. Kapitáni lietadiel si žiadajú službu odmrazovania lietadiel.

Čítať ďalej
  • 02.12. 2019
  • Letisko Bratislava

Knižné novinky