Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Zástupcovia ambasád na Sliači

Položením vencov pri Pamätníku spojeneckých misií SNP, situovanom v areáli taktického krídla Sliač, si v stredu 31. mája 2017 uctili pamiatku príslušníkov britských a amerických vojenských misií, pôsobiacich počas SNP na Slovensku, delegácie ambasády Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v SR, ktorú viedla zástupkyňa veľvyslanca p. Kimberly Gillingham, a ambasády Spojených štátov amerických v SR, ktorú viedol pridelenec obrany podplukovník Jonathan Dunn. Na Sliači ich privítal zástupca veliteľa Vzdušných síl OS SR brigádny generál Miroslav Lorinc.

Čítať ďalej
  • 06.06. 2017
  • tks

Montáží linka Airbus Helicopters v Číně

Na základě rámcové smlouvy mezi Čínou a Airbus Helicopters z června 2016 byla ve městě Čching-tao ve východočínské provincii Šan-tung zahájena výstavba finální montážní linky pro vrtulníky H135.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2017
  • Jiří Kučírek

Na Dny NATO se vrací německý Orion

Německé ozbrojené síly budou na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR prezentovat leteckou techniku pouze staticky, nabídnou však i zajímavou premiéru. Zatímco letectvo vysílá bojový stroj Tornado, námořnictvo zopakuje loňskou účast průzkumného letounu P-3C Orion a poprvé představí Dornier Do 228.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2017
  • Jagello 2000

An-132D prvýkrát vo vzduchu

Ukrajinsko-saudskoarabský projekt štartuje


Štátny letecký výrobca Antonov z Ukrajiny prezentoval 31. marca 2017 svetovej verejnosti vo vzduchu svoje prvé lietadlo postavené bez akýchkoľvek častí vyrobených v Ruskej federácii. Technologický demonštrátor lietadla An-132D s výrobným číslom 001 a poznávacou značkou UR-EXK štartoval z letiska výrobného závodu vo Sviatošine pri Kyjeve na prvý let, po ktorom pristál na letisku v Hostomeli.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2017
  • Dr. Valerij Romanenko, Alexander Golz

Nový model prípravy vojenských pilotov

Pôvodný pilotný projekt prípravy vojenských pilotov spočíval v začlenení vojenského programu od II. stupňa ich vysokoškolského štúdia. Kvôli optimalizácii prípravy začnú terajší uchádzači, od nového akademického roka, študovať na Leteckej fakulte Technickej univerzity Košice ako kadeti Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika Liptovský Mikuláš už od prvého ročníka svojho päťročného inžinierskeho štúdia.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky