Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Motor ATP se poprvé rozeběhl

Česká republika se vrátila do elitního klubu zemí, které vyvíjí, vyrábí a exportují velké letadlové motory. Úspěšný test nové pohonné jednotky Advanced Turboprop (ATP), nejrychlejší ve firemní historii, předznamenává novou éru v pronikání na trh všeobecné a obchodní letecké přepravy. Proces certifikace má skončit do roku 2020.

Čítať ďalej
  • 03.01. 2018
  • GE Aviation Czech

Rekordní objednávka na 430 Airbusů A320neo

Soukromá investiční společnost Indigo Partners LCC z arizonského Phoenixu, zastřešující americké Frontier Airlines, chilské aerolinie JetSMART, mexický Volaris a maďarský Wizz Air, a výrobce Airbus finalizovali objednávku na dalších 430 letadel inovované rodiny A320neo.

Čítať ďalej
  • 03.01. 2018
  • Jiří Kučírek

MO SR oznámilo dosiahnutie zníženia ceny

prvého dopravného lietadla C-27J Spartan


Ministerstvo obrany Slovenskej republiky začalo svoju komunikáciu s verejnosťou v novom kalendárnom roku 2018 tlačovým vyhlásením ministra obrany Petra Gajdoša dňa 2. januára 2018. Minister obrany Peter Gajdoš na krátkom brífingu zástupcom médií oznámil úspešné skončenie rokovaní s talianskou spoločnosťou Leonardo o sankciách za oneskorené dodanie prvého transportného lietadla C-27J Spartan.

Čítať ďalej
  • 03.01. 2018
  • Miroslav Gyűrösi

Knižné novinky