Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Ukázky VTÚ v aréně Retroměstečka

Za velkého zájmu veřejnosti se o víkendu 14. a 15. září v bývalých pardubických Masarykových kasárnách uskutečnila ojedinělá mezinárodní akce armádních, záchranných a bezpečnostních složek – Retroměstečko 2019.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2019
  • Vojenský technický ústav

Obnovíme Den letectva?

Pamětníci si jistě vybaví, že 17. září se každoročně slavilo jako den československého letectva. S polistopadovými dobami, doprovázenými pádem komunismu, návratem k hodnotám svobody a demokracie, ale i s rozpadem společného československého státu se svátek vytratil.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2019
  • PhDr. Jiří Rajlich, Ph.D.

Vzdušné síly Armády České republiky

Přestože tradice českého, respektive československého vojenského letectva sahá až do roku 1918, za okamžik vzniku novodobých Vzdušných sil Armády České republiky můžeme považovat 1. červenec 1997, kdy došlo ke sloučení 3. sboru taktického letectva a 4. sboru protivzdušné obrany. Velitelství Vzdušných sil AČR bylo tehdy vytvořeno ve Staré Boleslavi.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2019
  • Tomáš Soušek

Zmena vo velení Taktického krídla Sliač

Utorok 4. decembra 2018 sa zapísal do kroník ako jeden z typických dní neskorej jesene – sychravý a zadaždený. Napriek neprajnosti počasia však príslušníci Taktického krídla generálmajora Otta Smika Sliač slávnostne nastúpili pred tribúnou na ploche sliačskeho letiska, aby sa zúčastnili na ceremoniáli odovzdania a prevzatia funkcie veliteľa tohto leteckého útvaru.

Čítať ďalej
  • 17.09. 2019
  • RNDr. Michal J. Stolár

Knižné novinky