Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Sváteční atmosféru na ruzyňském letišti

podpoří hned několik vánočních aktivit


Letiště Praha tento rok chystá několik vánočních aktivit, které cestujícím zpříjemní před Vánoci čas strávený na pražském ruzyňském letišti a připomenou jim české vánoční tradice.

Čítať ďalej
  • 23.11. 2018
  • Letiště Praha

VZLÚ se podílí na vývoji pomocné rakety

pro nový evropský raketový nosič Ariane 6


VZLÚ a MT Aerospace Augsburg (MTA) podepsaly dohodu ohledně vývoje a testování částí pro nový evropský nosič Ariane 6. Spolupráce bude završena pevnostní zkouškou krytu trysky pomocné rakety na tuhá paliva – dílu, na kterém celá raketa před startem stojí. Začátek testování je plánován v prostorách VZLÚ na léto 2019 a potrvá do začátku následujícího roku. První start rakety Ariane 6 je pak naplánován na červenec 2020.

Čítať ďalej
  • 23.11. 2018
  • VZLÚ

Speciální mikulášské exkurze na Ruzyni

Letiště Praha připravilo na 4. prosince 2018 speciální mikulášské exkurze. Kromě standardní prohlídky leteckého provozu bude pro návštěvníky v tento den připraven speciální program s mikulášskou nadílkou, fotokoutkem a pro odvážné také možnost nahlédnout i do samotného pekla. Série exkurzí je naplánovaná do odpoledních hodin s jednotlivými termíny mezi 15.00 až 19.00 hod. Děti do 15 let mají na exkurzi vstup zdarma.

Čítať ďalej
  • 23.11. 2018
  • Letiště Praha

Letisko Košice vybavilo v tomto roku

už 500 000 cestujúcich


Po najúspešnejšej charterovej sezóne v histórii sa košické letisko teší ďalšiemu veľkému úspechu. V stredu 21. novembra totiž jeho bránami prešla v poradí 500-tisíca cestujúca od začiatku roka 2018, čím Letisko Košice prekročilo ďalší dôležitý míľnik vo svojej histórii.

Čítať ďalej
  • 23.11. 2018
  • Letisko Košice

Novinka na Letisku M. R. Štefánika:

Cyprus Airways s priamymi letmi do Larnaky


Z Letiska M. R. Štefánika pribudnú priame lety do Larnaky na ostrove Cyprus. Od 1. júna 2019 bude pravidelné lety z Bratislavy do Larnaky s frekvenciou dvakrát týždenne prevádzkovať letecká spoločnosť Cyprus Airways. Nový dopravca na bratislavskom letisku bude hlavné mesto Slovenska spájať s prístavným mestom na juhovýchode Cypru vždy v utorky a v soboty.

Čítať ďalej
  • 23.11. 2018
  • Letisko Bratislava

Knižné novinky