Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Pobeda zahájila lety do Karlových Varů

Ruská nízkotarifová letecká společnost Pobeda zahájila v sobotu 17. února 2018 provoz na nové mezinárodní lince z Moskvy (letiště Vnukovo) do Karlových Varů, a ty se tak staly první destinací uvedené společnosti v České republice.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2018
  • Letiště Karlovy Vary

Cvičení složek IZS na Špičáku

Neukáznění lyžaři, podcenění sportovních dovedností nebo technická závada na lanovce. Při záchraně lidského života hraje čas důležitou roli. Aby při náročném zásahu leteckých záchranářů v nejrůznějších krizových situacích byla záchrana co nejefektivnější, k tomu už několik let přispívá pravidelná součinnostní cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Letos se konalo ve dnech 14. a 15. února v katastru města Železná Ruda – Špičák.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2018
  • 24. zDL

Sliačski výkonní letci absolvovali povinné zoskoky

Ak sa povie výkonný letec, každý si predstaví muža v kabíne lietadla. No len málokto vie, že každý profesionálny vojak ustanovený do funkcie výkonného letca musí vykonať 15 cvičných zoskokov padákom. Päť zoskokov musí vykonať pred začatím leteckého výcviku a ďalších desať zoskokov padákom musí vykonať do 5 rokov, počínajúc rokom ustanovenia do funkcie. V našom taktickom krídle sa táto povinnosť týka piatich výkonných letcov.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2018
  • tks

Príchod príslušníkov vk Prešov z Afganistanu

K Vrtuľníkovému krídlu Prešov sa po náročnom pôsobení v Afganistane v rámci misie Resolute Support vrátili jeho dvaja príslušníci. Počas polročnej misie poskytovali poradenskú činnosť pri údržbe a opravách afganského vrtuľníkového letectva.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2018
  • vkpo

Emirates zavedou spoj do Santiaga de Chile

Letecká společnost Emirates oznámila zavedení nového spoje z Dubaje na chilské Mezinárodní letiště Santiago s mezipřistáním v brazilském Sao Paulu. Linka na trase Dubaj – Santiago de Chile bude spuštěna 5. července 2018 a bude létat pětkrát týdně.

Čítať ďalej
  • 20.02. 2018
  • Emirates

Knižné novinky