Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Wizz Air evropskými aeroliniemi roku

Nízkotarifová letecké společnost Wizz Air se staly „Evropskými aeroliniemi roku“. Ocenění od organizace Aviation 100 převzal v Londýně Owain Jones, CCO společnosti Wizz Air, na slavnostním večeru konference Airline Economics Growth Frontiers 2017.

Čítať ďalej
  • 21.12. 2017
  • Wizz Air

Pracovné rokovanie záchranárov v Prešove

S cieľom posilniť vzájomnú spoluprácu pri pátraní po lietadlách a poskytovaní pomoci pri záchranných a pátracích akciách v prípade leteckej nehody privítal 18. decembra 2017 veliteľ Vrtuľníkového krídla Prešov plukovník Róbert Tóth zástupcov okresných a krajských riaditeľstiev policajného a hasičského a záchranného zboru v Prešove, ako aj vybraných členov Oddelenia civilnej ochrany a krízového plánovania, Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému či príslušníkov Strediska riadenia operácií zo vzdušných síl.

Čítať ďalej
  • 21.12. 2017
  • vkpo

Príslušníci VzS OS SR ani tento rok nezabudli

Milan Rúfus: Choré deti
Udieraj do nás, koľko chceš. Ich ušetri, sú tvoje.
A zmietajú sa v náporoch, jak na hladinách bóje.
A nepovedia, čo bolí, len trpia tým, že bolí.
A kropia si to kvapkami tej najsvätejšej soli.

Čítať ďalej
  • 21.12. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

ERA WAM systém ohlídá oblast příletů

na letišti Oš v Kyrgyzstánu


ERA obdržela zakázku na dodávku multilateračního systém NEO jako řešení pro bezpečnost letového provozu v nejvytíženějších částech vzdušného prostoru Kyrgyzstánu.

Čítať ďalej
  • 20.12. 2017
  • ERA

Knižné novinky