Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Z Bratislavy letecky do Austrálie či Južnej Kórey!

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa cestujúci dostanú len s jediným prestupom už aj do Číny, Austrálie, Singapuru, Južnej Kórey, ale aj do Vietnamu či na Filipíny. Umožní to codeshare dohoda medzi leteckou spoločnosťou flydubai a Emirates, ktorá začne od 8. novembra 2017 platiť aj pre lety z Bratislavy. Cestujúci sa tak letecky z Bratislavy s prestupom v Dubaji dostanú do desiatok svetových destinácií!

Čítať ďalej
  • 07.11. 2017
  • Letisko Bratislava

Evektor bude vyrábět části nového L-39NG

Přední světový výrobce proudových cvičných letounů Aero Vodochody Aerospace vybral společnost Evektor-Aerotechnik výrobcem přední a zadní části trupu, aerodynamických brzd a balíku detailních dílů pro jeho cvičný bojový letoun L-39NG.

Čítať ďalej
  • 06.11. 2017
  • Evektor

Letisko Košice má nový web

Po piatich rokoch sa letisko Košice rozhodlo vynoviť svoju webovú stránku www.airportkosice.sk. Pomocnú ruku letisku podala spoločnosť Ness KDC. Webová stránka bola vytvorená v rámci projektu Ness KDC Košiciam, v ktorom zamestnanci Ness KDC vyvíjajú webové stránky a mobilné aplikácie pre neziskové a pre každodenný život Košičanov významné organizácie pro bono.

Čítať ďalej
  • 06.11. 2017
  • Letisko Košice

Cyprus Airways zahájí lety z Larnaky do Prahy

Letecká společnost Cyprus Airways oznámila novou linku CY 260/261, která od letního letového řádu 2018 spojí přístavní město Larnaka, na jihovýchodním pobřeží Kypru, s pražským ruzyňským letištěm.

Čítať ďalej
  • 06.11. 2017
  • Jiří Kučírek

Knižné novinky