Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Na Slovensko dorazili antigénové testy

pre potreby celoplošného testovania na Covid-19


V skorých ranných hodinách pristálo na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave nákladné lietadlo Antonov An-124-100 Ruslan (RA-82044) spoločnosti Volga-Dnepr, ktoré na Slovensko doviezlo takmer tri milióny kusov antigénových testov pre potreby nadchádzajúceho celoplošného testovania obyvateľstva Slovenskej republiky na ochorenie Covid-19.

Čítať ďalej
  • 22.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Letisko Bratislava vybavilo za deväť mesiacov

spolu 381 000 cestujúcich


Letisko M. R. Štefánika vybavilo za deväť mesiacov roka 2020 spolu na prílete a odlete 381 829cestujúcich, čo je o 79 % menej ako v rovnakom období vlani. Vzrástol však počet odbaveného leteckého nákladu – a to o 22 % v porovnaní s tromi kvartálmi uplynulého roka, na celkovo 18 459 ton.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Letisko Bratislava

Strakoničtí převzali první část moderních

protiletadlových kompletů RBS-70NG


Nastal dlouho očekávaný okamžik v modernizaci vojska pozemní protivzdušné obrany. Strakoničtí vojáci převzali první část dodávky protiletadlových raketových kompletů RBS-70NG (nové generace), které ve výzbroji Armády ČR postupně nahradí zastaralé ruské systémy S-10M.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • 25. plrp

Emirates prostřednictvím dohody s Airlinkem

rozšíří svoji působnost v jižní Africe


Letecké společnosti Emirates a Airlink uzavřely mezilinkovou dohodu, která rozšíří působnost Emirates v jižní Africe v době, kdy africké státy začínají otevírat cestujícím své hranice. Dohoda Emirates a Airlink zajistí lepší spojení díky uzlům v Johannesburgu a Kapském Městě do více než 25 destinací v Jižní Africe a více než 20 regionálních destinací v jižní Africe.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Emirates

AirAsia.com uvedla svou „superaplikaci”

Lety do 3000 destinací nabízí díky Kiwi.com


V minulém týdnu představila platforma AirAsia.com v partnerství s Kiwi.com svou novou aplikaci - ASEAN super app.Tato nová verze mění digitální aerolinku v komplexní lifestyle platformu spojující cestování, nákupy, stravování či odměny na webu airasia.com.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Kiwi.com

Knižné novinky