Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Koniec stíhacieho lietadla MiG-29AS 6526

Stíhací MIG-29AS s evidenčným číslom 6526 zo stavu 1. taktickej letky Taktického krídla Sliač Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky havaroval 28. septembra 2019 okolo 21.30 h miestneho času. Pilot sa úspešne katapultoval. Na zemi pád lietadla nezapríčinil zranenie ďalších osôb ani poškodenie majetku. Minister obrany Peter Gajdoš, ktorý sa čoskoro dostavil na miesto havárie, zabezpečil všetko potrebné pre riešenie situácie vrátane teplého čaju pre vojakov...

Čítať ďalej
  • 06.11. 2019
  • RNDr. Michal J. Stolár

Z Bratislavy sa lieta do Odesy na Ukrajine

Z Letiska M. R. Štefánika sa novo dostanú cestujúci letecky do ďalšej destinácie. Dopravca Wizz Air začal včera, v nedeľu 3. novembra, prevádzkovať pravidelné priame lety z Bratislavy do Odesy na Ukrajine. Využiť ich možno každú nedeľu a v stredu. Odesa je po priamych letoch do Kyjeva a Ľvova už treťou pravidelnou linkou dopravcu Wizz Air z Bratislavy na Ukrajinu.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • Letisko Bratislava

Kbelská základna má nového velitele

V pátek 1. listopadu se na 24. základně dopravního letectva Praha-Kbely uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti předání funkce velitele letecké základny. Dosavadního velitele plukovníka gšt. Davida Klementa nahradil ve funkci plukovník gšt. Martin Nezbeda.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • 24. zDL

Na Sliači hodnotili III. výcvikové obdobie

výcvikového roka 2019


V priestoroch letiskového klubu taktického krídla Sliač sa dňa 25. októbra konalo vyhodnotenie plnenia úloh v treťom výcvikovom období výcvikového roka 2019. Prezentáciu jednotlivých skupín a jednotiek viedol zástupca veliteľa taktického krídla podplukovník Marián Bukovský.

Čítať ďalej
  • 04.11. 2019
  • tks

PBS navštívili dodavatelé Thales, MESIT, Jihostroj

i zástupci ruských výrobců vrtulníků


První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS) vyrobila letos v říjnu již 1000. pomocnou energetickou jednotku (APU) Safír 5K/G MI. Ta je určena pro ruské vrtulníky Mi-8, Mi-17 a Mi-171, které jsou ve své kategorii světově nejúspěšnější. V rámci oslav tohoto významného milníku v produkci PBS uspořádala setkání se svými stěžejními partnery. Závod ve Velké Bíteši navštívili její hlavní dodavatelé Thales, MESIT asd a Jihostroj i ruští výrobci vrtulníků, mimo jiné ze závodů v Moskvě, Kazani a Ulan-Ude.

Čítať ďalej
  • 01.11. 2019
  • PBS Velká Bíteš

Knižné novinky