Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Príslušníci eliteľstva vzdušných síl opäť zavítali

do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici


Ani tento rok nezabudli príslušníci veliteľstva vzdušných síl v súvislosti s „Mikulášom“ na tie ratolesti, ktoré nielen v tento sviatok, ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Letiště Praha odbavilo již 16 milionů cestujících

Včera ve večerních hodinách padl na pražském ruzyňském letišti potřetí za sebou historický rekord, když počet odbavených cestujících v rámci jednoho kalendářního roku dosáhl hranice 16 milionů. Jedná se o potvrzení dosavadního vývoje, kdy Letiště Praha roste rychleji, než evropský průměr letišť podobné velikosti. Do konce roku by se měl počet odbavených cestujících na Letišti Praha přiblížit 16,8 milionům, což představuje 9% meziroční nárůst. Pro příští rok očekává Letiště Praha další růst.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2018
  • Letiště Praha

Druhý najlepší november na Letisku Bratislava

Počas novembra 2018 vybavilo Letisko M. R. Štefánika spolu na prílete a odlete 139 879 cestujúcich. Je to najvyšší počet cestujúcich v novembri za posledných desať rokov a druhý najvyšší novembrový výsledok v celej histórii letiska! V porovnaní s vlaňajším novembrom, kedy letisko vybavilo vyše 118-tisíc cestujúcich, vzrástol v novembri 2018 počet cestujúcich až o 18 percent.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2018
  • Letisko Bratislava

Minister obrany SR podpísal zmluvy

k obstaraniu lietadiel F-16 (doplnená správa)


Najväčší modernizačný projekt ozbrojených síl v histórii sa stáva realitou. Minister obrany Peter Gajdoš dnes za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho podpísal v priestoroch Úradu vlády SR zmluvné dokumenty k obstaraniu lietadiel F-16 a dohodu o priemyselnej spolupráci medzi ministerstvom obrany a výrobcom – spoločnosťou Lockheed Martin. Jej cieľom je rozvoj leteckého priemyslu na Slovensku a postupný presun servisných prác do spôsobilosti slovenského obranného priemyslu.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vánoční atmosféra na Letišti Praha

ve znamení trhů a vánočního koncertu


Vánoce se blíží a žije jimi i letiště. Po celý advent je pro všechny cestující nachystána řada aktivit. Těšit se můžete na koncert smíšeného pěveckého sboru nebo tradiční trhy.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2018
  • Letiště Praha

Knižné novinky