Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Kroky k modernizácii

Aby bolo možné budovať a rozvíjať spôsobilosti ozbrojených síl, ktoré im zaručia náležitú úroveň bojaschopnosti, ale aj dôvery v domácom i medzinárodnom prostredí, je okrem iného nevyhnutné modernizovať výzbroj, techniku, materiál, komunikačné a informačné systémy. Platí to aj v prípade slovenských vzdušných síl a otázka obmeny zastaranej techniky, ktorej ďalšie vylepšovanie už nie je účinné ani úsporné, sa čoraz viac dostáva do popredia. V procese prípravy projektov vyzbrojovania je pritom zámerom nájsť čo najefektívnejšie riešenie pri dodržaní platnej legislatívy a princípu „hodnoty za peniaze“.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2018
  • Michal J. Stolár, Ján Begala

Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky

Na začiatok prinášame každoročný stručný prehľad o súčasnej organizačnej štruktúre Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky a o personálnych zmenách, ku ktorým došlo v priebehu uplynulého roka na niektorých veliteľských a riadiacich postoch.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2018
  • RNDr. Michal J. Stolár

Cvičení Ample Strike 2018 ukončeno

V pátek 14. září skončila hlavní výcviková část cvičení Ample Strike 2018. Všechny zahraniční stroje postupně odletěly zpátky na své domovské základny a v průběhu pondělka se přesunula technika a materiál z operačních prostorů zpět do posádek. Rozloučit se s vojáky a poděkovat za účast na cvičení přijel také americký generál Michael T. McGuire.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • 22. zVrL

Príslušníci Taktického krídla Sliač

prezentovali slovenské letectvo v Belgicku


V dňoch 6. až 10. septembra 2018 sa 7 príslušníkov Taktického krídla Sliač zúčastnilo Dní vzdušných síl Belgicka „Belgian Air Force Days 2018“. Toto podujatie sa tu koná každé dva roky a tentokrát bola za hostiteľskú základňu určená letecká základňa Kleine-Brogel v časti Limburg.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • tks

Knižné novinky