Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Vojaci nasadili Blackhawky a L-410

na prepravu zdravotníckych zásob


Na základe požiadaviek na urýchlenie distribúcie zdravotníckych zásob, ozbrojené sily nasadili vrtuľníky UH-60M Blackhawk. Jedným z prvých takýchto letov bola dňa 27. marca 2020 doprava materiálu z centrálnych skladov Správy štátnych hmotných rezerv v Slovenskej Ľupči pre zdravotnícke zariadenia v Bratislave.

Čítať ďalej
  • 30.03. 2020
  • Vzdušné sily OS SR

Další materiál přivezen do Ostravy a Prahy

Dnes, v sobotu 28. března, téměř ve stejný čas přistála na letištích v Ostravě a Praze další letadla, která přepravila z Číny do České republiky zdravotnický materiál pro boj s pandemií infekčního onemocnění COVID-19.

Čítať ďalej
  • 28.03. 2020
  • Jiří Kučírek

Letoun L-39NG otevřel letovou obálku

Nový lehký proudový letoun L-39NG českého leteckého výrobce Aero Vodochody Aerospace absolvováním další série letových zkoušek otevřel letovou obálku na plný rozsah předpokládaných výšek a rychlostí. Na základě výsledků zkoušek byla povolena maximální rychlost 490 uzlů / M=0,8 a dovolen maximální dostup 38 000 stop (11 580 metrů) nadmořské výšky.

Čítať ďalej
  • 27.03. 2020
  • Aero Vodochody Aerospace

Knižné novinky