Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Autonomní drony z FEL ČVUT opět dokázaly,

že patří mezi světovou špičku


Od 23. do 25. února pořádala v Abú Dhabí Univerzita Khalifa mezinárodní robotickou soutěž Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL) spolupracující s kolegy z univerzit v Pensylvánii a v New Yorku na soutěži vybojoval první místo za stavění zdi pomocí dronů, stříbro za likvidaci definovaných cílů (balónků) a nejcennější je pro tým zlatá medaile v kompletním závodu Grand Challenge.

Čítať ďalej
  • 26.02. 2020
  • ČVUT

Strakoničtí předali výtěžek plesové sbírky

Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice zavítali ve středu 26. února do základní a mateřské školy speciální ve Strakonicích, aby předali výtěžek finanční sbírky, kterou zorganizovali ve prospěch školy na nedávném vojenském plese.

Čítať ďalej
  • 26.02. 2020
  • 25. plrp

Veliteľské zhromaždenie 2020 vo vk Prešov

Začiatkom každého roka sa koná Veliteľské zhromaždenie veliteľa vrtuľníkového krídla, na ktorom veliteľ zhodnotí plnenie úloh uplynulého roka a podčiarkne hlavné úlohy na aktuálny výcvikový rok. Podobne tomu bolo aj 18. februára 2020 za prítomnosti zástupcu veliteľa Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky brigádneho generála Róberta Kleštinca.

Čítať ďalej
  • 26.02. 2020
  • vkpo

Knižné novinky