Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Z Bratislavy sa od dnes lieta do Manchesteru,

od zajtra aj do Hurghady a Dublinu


Na vianočné sviatky sa vracajú letecky Slováci zo zahraničia domov za blízkymi, alebo naopak, odlietajú za nimi do zahraničia. Vo vianočnom a novoročnom období, od 17. decembra 2020 do 10. januára 2021, tak leteckí dopravcovia pridali viaceré prílety na Letisko M. R. Štefánika.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2020
  • Letisko Bratislava

Modernizace a rozvoj infrastruktury letiště Praha

přispějí k ekonomickému růstu České republiky


Podle všech dostupných mezinárodních prognóz se v několika příštích desetiletích očekává celosvětově zvýšení poptávky po letecké dopravě. Pražské letiště musí být na tento nárůst připraveno.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2020
  • Letiště Praha

Vojáci z vrtulníkové základny rozdávali radost

v domovech pro seniory na Třebíčsku


Do tří Domovů pro seniory v okrese Třebíč se v pondělí 14. ledna 2020 rozjeli vojáci z 22. základny vrtulníkového letectva, aby předali vánoční přání vyrobená zaměstnanci a jejich rodinami a také malými školáky ze ZŠ T.G.M. Moravské Budějovice a ZŠ Otokara Březiny Jaroměřice nad Rokytnou, která je naší partnerskou školou. Celkem se sešlo neuvěřitelných tisíc vánočních přání a dárků.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2020
  • 22. zVrL

MO SR odporučí bezpečnostnej rade a vláde SR

obstaranie mobilných 3D rádiolokátorov z Izraela, Spojeného kráľovstva alebo Francúzska


Ministerstvo obrany SR ukončilo proces posudzovania ponúk na dodanie mobilných 3D rádiolokátorov, na základe čoho odporučí Bezpečnostnej rade SR a vláde SR, aby uzatvorila medzivládnu dohodu na obstaranie 17 kusov mobilných 3D rádiolokátorov stredného, malého a blízkeho dosahu s jednou z navrhovaných krajín - Izraelským štátom, Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska alebo Francúzskou republikou (v poradí podľa hodnotenia).

Čítať ďalej
  • 17.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky