Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

V Náměšti byl předán čestný odznak AČR

a certifikáty o absolvování kariérových kurzů


V pondělí 11. května 2020 měl velitel 22. základny vrtulníkového letectva „Biskajská“ v Náměšti nad Oslavou čest předat jménem náčelníka Generálního štábu AČR podplukovníkovi Tomáši Kaderovi čestný odznak Armády České republiky Za zásluhy III. Stupně u příležitosti Dne vítězství 8. května.

Čítať ďalej
  • 12.05. 2020
  • 22. zVrL

Profesionálni vojaci spod Zobora

potvrdzujú svoju všestrannosť


Fakt, že príslušníci Protilietadlovej raketovej brigády Nitra, tzv. „rakeťáci“, majú dôkladne osvojené bojové zručnosti pri zachovaní suverenity a obrany vzdušného priestoru už niekoľkokrát potvrdili svojimi výsledkami bojových strelieb PVO (protivzdušnej obrany).

Čítať ďalej
  • 12.05. 2020
  • plrb

Slovenské Spartany v plnom nasadení

Dopravné lietadlá C-27J Spartan Vzdušných síl OS SR sú v plnom nasadení aj v mesiaci máj. Dňa 6. a tiež 8. a 10. mája sme dopravili materiál našim kolegom v misií UNFICYP na Cypre.

Čítať ďalej
  • 11.05. 2020
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky