Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Kbelský Sokol je připraven pomáhat

hasit požáry i při tropickém počasí


Na základě žádosti operačního a informačního střediska Ministerstva vnitra – generálního ředitelství HZS ČR vyčlenila Armáda ČR od pondělí 23. července 2018 vrtulník ve prospěch Hasičského záchranného sboru ČR. Vrtulník W3A Sokol ze 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely je připraven odstartovat do 30 minut od vyhlášení signálu a pomocí Bambi-Bucketu pomáhat hasit požáry v období zhoršených klimatických podmínek.

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • Armáda ČR

Ďalšie dva Black Hawky pre OS SR

Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok 20. júla v priestoroch Vrtuľníkového krídla v Prešove slávnostne odovzdal vojakom do užívania dva nové viacúčelové vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk (ev. č. 7641 a 7642). Súčasťou výzbroje Vzdušných síl Ozbrojených síl SR sú tak už 4 vrtuľníky tohto typu, pričom prílet ďalších 5-tich je očakávaný v priebehu nasledujúceho roka.

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Letecké opravovne Trenčín úspešne dokončili

opravu prvého afganského vrtuľníka


Letecké opravovne Trenčín dokončili generálnu opravu prvého vrtuľníka afganských vzdušných síl Mi-17V5 (ev. č. 717). Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave ho v sobotu previezli späť do Afganistanu. Kontrakt na generálne opravy tohto typu vrtuľníkov získali Letecké opravovne Trenčín v roku 2016 po tom, ako uspeli v rámci verejnej medzinárodnej súťaže agentúry NSPA (NATO Support and Procurement Agency).

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Cyprus Airways budou do Prahy létat i v zimě

Společnost Cyprus Airways oznámila, že bude provozovat lety do hlavního města České republiky i v zimní sezóně. Aerolinie zahájila provoz na lince mezi Prahou a Larnakou v červnu letošního roku, s lety operovanými v pondělí a v pátek. V zimní sezóně bude dopravce lety nabízet ve stejné dny, ale v jiné časy.

Čítať ďalej
  • 31.07. 2018
  • Letiště Praha

Knižné novinky