Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

První srpnový víkend v Runway Parku

ve znamení dopravy a autogramiád osobností


Letiště Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Runway Park se nachází přímo na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí velkého mezinárodního letiště. V pořadí již pátý prázdninový víkend se v Runway Parku uskuteční zejména na téma doprava.

Čítať ďalej
  • 30.07. 2020
  • Letiště Praha

Dovolenkárov na Cyprus vozí AirExplore

Ako sme už v našej predchádzajúcej informácii uviedli, nový koronavírus skrížil cestovateľské plány miliónom dovolenkárov na celom svete. Výnimkou nie je ani košické medzinárodné letisko, na ktorom sa prvý charterový dovolenkový let uskutočnil v nezvykle neskorom termíne, a to 28. júla. V ten deň odviezol Boeing 737-800 slovenskej leteckej spoločnosti AirExplore prvých dovolenkárov z Košíc do cyperskej Larnaky. AirExplore bude zabezpečovať aj všetky ostatné chartrové lety na Cyprus.

Čítať ďalej
  • 30.07. 2020
  • Radomír Mlýnek

Veliteľstvo vzdušných síl vo Zvolene

navštívila delegácia USAFE-AFAFRICA


Dňa 28. júla 2020 privítal na pôde veliteľstva vzdušných síl zástupca veliteľa vzdušných síl brigádny generál Róbert Kleštinec predstaviteľov veliteľstva USAFE-AFAFRICA, ODC US Embassy Bratislava a DAO Bratislava.

Čítať ďalej
  • 29.07. 2020
  • Vzdušné sily OS SR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

navštívila veliteľstvo vzdušných síl


Včera v popoludňajších hodinách, 28. júla 2020, prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v rámci svojej dvojdňovej návštevy banskobystrického kraja po prvýkrát zavítala na veliteľstvo vzdušných síl vo Zvolene.

Čítať ďalej
  • 29.07. 2020
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky