Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Capable Fireman Rescuer 2019

Cvičení proběhlo tentokrát ve Kbelích


Cvičení Capable Fireman and Rescuer probíhá čtyřikrát do roka. Ve středu 10. července 2019 se konalo na letišti ve Kbelích a účastnilo se ho téměř sto padesát hasičů. Z techniky se zapojil také vrtulník s tzv Bambi vakem, který slouží k hašení požárů v podvěsu.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2019
  • 24. zDL

DV Day v rámci cvičenia Central Hawk 2019

V dňoch 8. až 20. júla 2019 prebieha v Taktickom krídle Sliač výcviková aktivita príslušníkov taktického krídla a 100. letky RAF pod názvom Central Hawk 2019. Aktivita je zameraná na výcvik pilotov taktického letectva v manévrovom vzdušnom boji v rámci spoločnej letovej činnosti.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2019
  • tks

Super Pumy pre Ukrajinu

Vrtuľníkom sovietskej a postsovietskej výroby z Ruska používaným na Ukrajine sa väčšinou blíži koniec technickej životnosti. Na niektorých síce prebehli a prebiehajú v rámci modernizácie vybavenia štrukturálne úpravy draku a výmeny motorov, ktoré výrazne posúvajú termín vyradenia, ale donekonečna tento proces nie je možné opakovať. Počet schopnej vrtuľníkovej techniky tak neustále klesá.

Čítať ďalej
  • 11.07. 2019
  • Alexander Golz, RNDr. Michal J. Stolár

Poslední pravidelný let Tu-134

Ve středu 22. května došlo v ruském Novosibirsku k významné historické události ve světě letecké dopravy. Toho dne se tam na svém posledním komerčním letu rozloučil s veřejností legendární Tupolev Tu-134. První stroj tohoto dvoumotorového letounu určeného pro krátké a střední tratě poprvé vzlétl v prosinci 1963 a následně jeho sériová výroba běžela až do roku 1989. Za tu dobu se vyrobilo přes 850 kusů „Stotřicetčtyřek“ v různých verzích.

Čítať ďalej
  • 11.07. 2019
  • Petr Huňáček

Bell úspěšně uzavřel další školní rok

se studenty SOŠCL v Praze


Společnost Bell a Střední odborná škola civilního letectví (SOŠCL) u příležitosti konce školního roku 2018/2019 oznamují rovněž i úspěšné uzavření dalšího cyklu stáží, které americká společnost zajišťuje pro studenty SOŠCL na své základně na letišti v Ruzyni. Pobočka v Praze je zároveň evropskou centrálou společnosti Bell.

Čítať ďalej
  • 11.07. 2019
  • Bell

Knižné novinky