Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Systém ERA bude sledovat provoz v Nepálu

Pardubická společnost ERA podepsala smlouvu s nepálským řízením letového provozu na dodání systému pro monitorování vzdušného prostoru nad územím Nepálské republiky. Tím se Nepál stává 64. zemí, kam ERA za 25 let své existence vyvezla své technologie.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2019
  • ERA

Zásah - „cvične“

Dňa 11. marca 2019 sa uskutočnil nácvik pozemnej pátracej a záchrannej služby Taktického krídla Sliač. Príslušníci taktického krídla nacvičovali záchranu ľudských životov pri havárii civilných a vojenských lietadiel s nasledujúcim scenárom:

Čítať ďalej
  • 21.03. 2019
  • tks

Ryanair obnoví z Bratislavy linku do Eindhovenu

Cestujúci z Letiska M. R. Štefánika budú môcť od apríla opäť využiť priamu linku do Holandska. Novú leteckú linku z Bratislavy do Eindhovenu začal dopravca Ryanair prevádzkovať vlani v júni s frekvenciou 2x týždenne. Od novembra však lety z Bratislavy do holandského Eindhovenu a z neho zrušil dopravca z dôvodu zatvorenia svojej základe v Eindhovene. Opäť však obľúbenú linku vracia do svojho letného letového poriadku.

Čítať ďalej
  • 18.03. 2019
  • Letisko Bratislava

Lockheed SR-71 Blackbird

V říjnu uplyne již 20 let od okamžiku, kdy se do vzduchu naposledy vznesl strategický průzkumný Lockheed SR-71 Blackbird. Stroj s unikátní schopností létat více než trojnásobnou rychlostí zvuku představoval ve své době téměř technický zázrak a v mnoha ohledech nebyl dodnes překonán. Informace, které se díky jeho nasazení podařilo získat, měly pro USA zásadní význam až do konce studené války i během několika válečných konfliktů v různých částech světa.

Čítať ďalej
  • 16.03. 2019
  • Tomáš Soušek

Knižné novinky