Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Emirates obnovují lety do Benátek

a navyšují služby do Milána


Společnost Emirates oznámila, že od 1. července obnoví lety mezi Dubají a Benátkami. Na této trase nabídne tři lety týdně, čímž pomůže upevnit obchodní a turistické spojení mezi SAE a Itálií a zákazníkům tak nabídne více možností pro plánování cest.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • Emirates

Cvičenie Tatra Freedom bolo ukončené

V termíne od 24. do 28. mája sa vo Zvolene a posádkovom cvičisku Kolíňanský vrch uskutočnilo cvičenie brigády riadenia vzdušných síl s podporou príslušníkov Taktického krídla Sliač a Protilietadlovej raketovej brigády Nitra s cieľom pripraviť deklarovanú jednotku Brigády riadenia vzdušných operácií (brvo) Zvolen na hodnotenie v programe TACEVAL a preveriť činnosť jednotiek brvo pri plnení úloh obrany Slovenskej republiky a zároveň získať novú spôsobilosť, kedy bolo prevozné pracovisko CRVO presunuté do záložného postavenia.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • brvo

Swift Response so slovenskými pozorovateľmi

Medzinárodné cvičenie Swift Response v tomto roku v Rumunsku poskytlo priestor pre viac ako sedemtisíc výsadkárov z krajín ako Holandsko, Nemecko, Poľsko, Rumunsko a USA a je časťou komplexnejšieho celku - cvičenia Defender Europe 21.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2021
  • VeSŠO

Letisko Košice: Fotopohľady do histórie

12. diel, Stopäťdesiatštvorka už nepriletí


S pravdepodobnosťou blížiacou sa istote môžeme povedať, že trojmotorové dopravné lietadlo Tupolev Tu-154 už na košickom letisku neuvidíme. Spomenutý typ totiž nespĺňa prísne európske emisné a hlukové normy a preto ho podľa dostupných informácií už žiadne aerolínie nepoužívajú – možnou výnimkou sú severokórejské aerolínie Air Koryo.

Čítať ďalej
  • 28.05. 2021
  • Rado Mlýnek

Knižné novinky