Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Převážení akumulátorů obsahujících lithium

„Sezóna letních dovolených se blíží a cestující začínají řešit, co si s sebou mohou vzít do letadla. Z důvodu bezpečnosti platí omezení i pro přepravu lithiových akumulátorů v zavazadlech. Cestující však při balení elektronických zařízení často tápou. Co si zabalit do odbavovaných zavazadel a co radši nechat doma,“ radí Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • Letuška.cz

Největší typ Aeroflotu v Praze

Koncem minulého roku se objevil jako změna typu na lince Aeroflotu SU2016/7 z Moskvy - Šeremeťjeva do Prahy a zpět největší typ z flotily v podobě širokotrupého Boeingu 777-3M0ER.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • Václav Kudela

Deti podporili vojakov v Afganistane

Slovenskí vojaci sa v rámci spoločného zoskupenia s českými vojakmi v operácii Resolute Support podieľajú na výcviku lietajúceho a technického personálu Afganskej národnej armády na vrtuľníkoch Mi-171 na medzinárodnom letisku v Kábule. Úlohou jednotky je poskytovanie poradenskej činnosti smerujúcej k udržateľnej samostatnosti afganských vzdušných síl.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • vkpo

Předán první Boeing 787-10 Dreamliner

Výrobce Boeing a letecká společnost Singapore Airlines v neděli 25. března letošního roku oslavili dodání prvního exempláře širokotrupého Boeingu 787-10 Dreamliner. Slavnostnímu ceremoniálu v závodu firmy Boeing v North Charlestonu v Severní Karolíně, kde je uvedený model vyráběn, přihlíželo okolo 3000 pozvaných hostí a zaměstnanců podniku.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • Jiří Kučírek

Knižné novinky