Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Vystoupení slovenského MiGu 29

nahradí na Dnech NATO jeho průlet


Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se mohou těšit na mimořádný průlet dvojice slovenských letounů MiG-29. Ten nahradí plánovanou dynamickou ukázku tohoto stroje, jež musela být bohužel odvolána. Změna účasti se týká i maďarského letounu JAS-39 Gripen, který bude prezentován pouze v rámci statické ukázky. Na té pak přibude i stíhací letoun Typhoon britského letectva.

Čítať ďalej
  • 05.09. 2018
  • Jagello 2000

Na Dny NATO s vlaky Českých drah

i autobusy Arriva Morava


Oficiální dopravci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, národní dopravce České dráhy, a.s. a Arriva Morava, a.s., již tradičně zajistí pohodlnou dopravu až na místo konání akce, a pomohou se tak vyhnout každoročním dopravním komplikacím na silnicích. Návštěvníci budou moci též využít cyklistických i pěších tras pro cestu do areálu.

Čítať ďalej
  • 05.09. 2018
  • Jagello 2000

Do Košíc priletela lietajúca ambulancia

Z času na čas priletí na košické letisko lietajúca sanitka či skôr lietajúca ambulancia, ktorá od odvezie zraneného alebo chorého zahraničného turistu. Tieto ambulancie sú obvykle vystrojené veľmi modernými vyšetrovacími zariadeniami i systémami podpory životne dôležitých funkcií, ktoré umožňujú udržať pacienta v stabilizovanom stave počas aj niekoľko hodín trvajúceho letu.

Čítať ďalej
  • 05.09. 2018
  • Radomír Mlýnek

Knižné novinky