Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Výcvik display pilotů letadel L-159

Ve dnech 26. až 28. února 2019 v čase od 14.00 do 17.00 hodin se na 21. základně taktického letectva Čáslav a v jejím okolí uskuteční výcvik dvojice display (předváděcích) pilotů letounů L-159A.

Čítať ďalej
  • 27.02. 2019
  • 21. zTL

Letouny L-410 zamíří do Číny

Zástupci společnosti Aircraft Industries podepsali dohodu o prodeji tří letounů L-410UVP-E20 pro čínskou regionální leteckou společnost Yingan General Aviation.

Čítať ďalej
  • 25.02. 2019
  • Aircraft Industries

LOTN odovzdajú do Afganistanu

ďalší vrtuľník Mi-17 po generálnej oprave


Letecké opravovne Trenčín (LOTN) sú pripravené odovzdať afganským vzdušným silám ďalší vrtuľník Mi-17 po generálnej oprave. Ide už o druhý vrtuľník, ktorý opravovali na základe kontraktu s agentúrou NSPA (NATO Support and Procurement Agency). Štátnu akciovú spoločnosť v Trenčíne v piatok 22. februára navštívil aj minister obrany SR Peter Gajdoš, aby sa osobne presvedčil o tom, ako je zmluva medzi LOTN a NSPA napĺňaná.

Čítať ďalej
  • 25.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Česko-slovenský navigačný míting 2019

Aeroklub Dubnica nad Váhom organizuje na 30. marca teoretickú časť česko-slovenského navigačného mítingu. Ide vlastne o odborný seminár pre pilotov, navigátorov, rozhodcov, organizátorov a záujemcov o športové lietanie v leteckých navigačných športoch, ktorého cieľom je pritiahnuť k tomuto druhu lietania začínajúcich pilotov, navigátorov i širokú leteckú verejnosť.

Čítať ďalej
  • 25.02. 2019
  • AK Dubnica

Zástupci Embraeru navštívili VZLÚ

Zástupci brazilského výrobce letadel Embraer navštívili Českou republiku ve dnech 12. – 14. února v rámci tzv. „Sourcing Days“. Cílem bylo prohloubení spolupráce mezi českým leteckým průmyslem a Embraerem. První den setkání proběhl B2B meeting zástupců VZLÚ s panem Joao Pedro Tabordo, viceprezidentem pro zahraniční záležitosti s Evropou. Následující den pak pan Tabordo navštívil v rámci pořádaných exkurzí pracoviště Aerodynamiky, Pevnosti konstrukcí a Kosmických technologií ve VZLÚ.

Čítať ďalej
  • 22.02. 2019
  • VZLÚ

Knižné novinky