Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

General Atlantic oznamuje partnerství s Kiwi.com

Globální growth equity společnost General Atlantic včera oznámila strategickou investici do české online cestovní platformy kiwi.com. Její zakladatelé Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zůstávají významnými podílníky a pokračují v řízení strategického růstu společnosti v rámci partnerství s General Atlantic. Podmínky dohody nebyly zveřejněny.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2019
  • Kiwi.com

Letisko Bratislava má novú svetelnú

približovaciu sústavu pre dráhu 22


Letisko M. R. Štefánika má od soboty 1. júna v prevádzkenajmodernejšiu svetelnú približovaciu sústavu pre vzletovo-pristávaciu dráhu 22! Po 16 týždňoch výstavby, s ktorou sa začalo v polovici februára, môžu piloti lietadiel od 1. júna využívať približovaciu sústavu, akú využívajú aj najväčšie svetové letiská! Jej výhodou sú moderné návestidlá s LED svetelným zdrojom, ktoré prinášajú až o 70 percent nižšiu spotrebu elektrickej energie oproti pôvodnej sústave.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2019
  • Letisko Bratislava

TAP slaví 15 let linky Praha – Lisabon

Portugalská letecká společnost TAP Air Portugal právě slaví 15 let existence své pravidelné přímé linky z Prahy do Lisabonu. Přímá linka Praha – Lisabon společnosti TAP Air Portugal, která létá každý den, je jedinou celoročně provozovanou přímou pravidelnou linkou mezi Českou republikou a Portugalskem.

Čítať ďalej
  • 31.05. 2019
  • TAP Air Portugal

Z Bratislavy sa od dnes lieta do Antalye

Z Letiska M. R. Štefánika sa od dnes lieta do tureckej Antalye. Letecký dopravca Smartwings začína od dnes, 30. mája, prevádzkovať pravidelnú linku do najžiadanejšej letnej destinácie slovenských dovolenkárov. Historicky po prvýkrát navyše otvára linku ako pravidelnú, čím umožňuje zakúpiť si letenky do Turecka i pre individuálnych cestovateľov. Nová linka je k dispozícii počas leta až 2x denne, 14 x týždenne.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2019
  • Letisko Bratislava

Red Bull Air Race Demo na pouti bude!

Pořadatelé Aviatické pouti se dozvěděli smutnou zprávu, že světová série Red Bull Air Race má skončit na konci sezony 2019. Chce i touto cestou ubezpečit fanoušky a diváky Aviatické pouti, že Red Bull Air Race Demo s šampionem Martinem Šonkou a Petrem Kopfsteinem 1. a 2. června v Pardubicích bude.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2019
  • Aviatická pouť

Knižné novinky