Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Cvičenie Jackal Cave 2020

V tomto výcvikovom roku, tak výrazne poznačenom všadeprítomnou pandémiou, nebolo veľa medzinárodných cvičení, kde by si mohli naši piloti a podporný personál precvičit a zdokonaliť nadobudnuté spôsobilosti a zručnosti. O to viac sa cení prítomnosť vybraného personálu vrtuľníkového krídla na cvičení Jackal Cave 2020, ktoré sa konalo od 14. do 25. septembra 2020 v Maďarsku.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2020
  • vkpo

Z Bratislavy sa do konca marca

do Dubaja nepoletí


Pravidelné lety z Letiska M. R. Štefánika do Dubaja v Spojených arabských emirátoch sa počas zimného letového poriadku, ktorý vstupuje do platnosti od konca októbra 2020 a bude platiť do konca marca 2021, nebudú realizovať. Potvrdila to vo vyhlásení letecká spoločnosť flydubai.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2020
  • Letisko Bratislava

Cestování s Wizz Airem na Ukrajinu

Ukrajina zrušila zákaz vstupu cizinců na území Ukrajiny, který platil do 28. září 2020 a aktualizovala pravidla vstupu cizinců na svoje území a aktualizovala pravidla vstupů cizinců na svoje území.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2020
  • Letiště Pardubice

Blue Wings 2020

Izraelčania po prvý raz cvičili v Nemecku


V pondelok 17. augusta 2020 sa odohralo vo vzdušnom priestore nad západnou časťou Nemecka historické stretnutie. Dvojica viacúčelových stíhacích lietadiel Eurofighter s výsostnými znakmi Luftwaffe zabezpečila čestnú eskortu lietadla Gulfstream s Dávidovými hviezdami na krídlach.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2020
  • RNDr. Michal J. Stolár

B-52H na spojeneckém nebi

Osmadvacátého srpna uskutečnilo USAF speciální misi pojmenovanou Allied Sky. Během jediného dne při ní strategické bombardovací letouny B-52H Stratofortress prolétly nad všemi třiceti členskými státy Severoatlantické aliance, aby tak symbolicky vyjádřily jednotu spojenectví. Akce byla také vhodnou příležitostí k pořízení unikátních snímků B-52H ve formacích s různými bojovými letouny, mezi nimiž nechyběly ani JAS-39C Gripen Vzdušných sil Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2020
  • Tomáš Soušek

Knižné novinky