Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Bell Helicopter mění jméno na Bell

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron a jeden z hlavních globálních hráčů v letecké výrobě, představuje své nové jméno – od dnešního dne to bude „pouze“ Bell. Modernější logo a upravená brandová strategie vychází ze zaměření na inovace a orientaci na zákaznickou zkušenost. Rebranding bude dokončen během příštího roku.

Čítať ďalej
  • 23.02. 2018
  • Bell

OS SR pozastavili prevádzku vrtuľníkov Mi-17

Ozbrojené sily SR dočasne pozastavili z bezpečnostných dôvodov leteckú prevádzku vrtuľníkov Mi-17. Jeden z vrtuľníkov by však mal byť pre potreby Leteckej pátracej a záchrannej služby v prevádzke už v najbližších dňoch.

Čítať ďalej
  • 23.02. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Boeing 737 MAX 9 certifikován

Americký výrobce Boeing v pátek 16. února informoval, že získal od amerického úřadu pro civilní letectví FAA osvědčení o letové způsobilosti typu pro dalšího člena rodiny 737 MAX, konkrétně Boeing 737 MAX 9.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2018
  • Jiří Kučírek

Knižné novinky