Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Hospodářské výsledky Emirates Group

za finanční rok 2020-21


Emirates Group dnes oznámila po více než 30 létech první ztrátový finanční rok. Ztráta je způsobena výraznými propady tržeb během celého finančního roku 2020-21, a to v důsledku omezení letového provozu a cestovních restrikcí zavedených v souvislostí s pandemií Covid-19.

Čítať ďalej
  • 15.06. 2021
  • Emirates

Neobvyklý dárek pro generála Bočka

Na letišti v Čáslavi ve středu 9. června v dopoledních hodinách přistály dva historické letouny D.H.82 Tiger Moth, které pilotovali major Ivo Kardoš a Richard Santus. Na jejich palubě byli spolu s nimi armádní generál Emil Boček a kardinál Dominik Duka.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • 21. zTL

Letisko Košice: Fotopohľady do histórie

13. diel, Raritou bol obojživelný „bobor“


Okrem oficiálneho typového označenia dávajú niektorí výrobcovia leteckej techniky, najmä výrobcovia malých športových a viacúčelových lietadiel, svojim produktom aj slovné označenia. Niekedy je toto označenie ozaj trefné a má súvislosť s lietaním či inými aspektmi letectva. Takýmto príkladom je aj lietadlo DHC-2 Beaver, ktoré vyvinula a vyrábala dnes už neexistujúca spoločnosť de Havilland Canada.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • Rado Mlýnek

Letní provoz Letiště České Budějovice

Po dobu letních měsíců od pondělí 14. 6. do 15. 8. 2021 je rozšířena provozní doba Letiště České Budějovice. Letečtí klienti budou moci využít našich služeb od 8.00 do 21.00 hodin.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • Letiště České Budějovice

Společnost Kiwi.com se stala partnerem

letiště Milán-Malpensa pro službu ViaMilano


Online travel-tech společnost a specialista na „self-connect“ lety Kiwi.com se spojuje s letištěm Milán-Malpensa v rámci služby ViaMilano. Pokud si cestující na Kiwi.com nebo na stránkách letiště Milan Malpensa zarezervují self connect itinerář s přestupem na tomto milánském letišti trvajícím méně než 3 hodiny, dostanou přístup do ViaMilano Smart Pass, který jim umožní hladký a rychlý přestup díky službě FastTrack.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2021
  • Kiwi.com

Knižné novinky