Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Výstava „České cesty do vesmíru“

Dne 2. 3. 2018 v 16.28 SEČ uplynulo přesně 40 let od startu Vladimíra Remka do vesmíru. Byl nejen prvním a dosud jediným československým kosmonautem, ale také prvním kosmonautem, který nebyl Rus nebo Američan.

Čítať ďalej
  • 06.03. 2018
  • Štefánikova hvězdárna

Zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý

vyhrál titul EY Začínající podnikatel roku 2017


Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO společnosti Kiwi.com, celosvětového online vyhledávače a prodejce letenek a služeb pro cestovatele, vyhrál prestižní ocenění EY Začínající podnikatel roku 2017 v České republice. Oliver Dlouhý byl i jedním z pěti celonárodních finalistů a kandidátem na titul EY Podnikatel roku 2017 České republiky. V celorepublikovém finále se umístil na druhém místě, od vítězství ho dělil pouhý 1 bod.

Čítať ďalej
  • 06.03. 2018
  • Kiwi.com

Košice majú šancu na novú linku

Eurowings je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá bola v roku 2017 vyhlásená za najlepšiu nemeckú aerolinku. Eurowings lieta do vyše 160 destinácií vo viac ako 50 krajinách. Okrem európskych liniek Eurowings prevádzkuje aj nízkonákladové lety do zámorských destinácií v USA alebo v Karibiku.

Čítať ďalej
  • 06.03. 2018
  • Letisko Košice

Knižné novinky