Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Najúspešnejší rok z pohľadu letiska Košice

V roku 2017 prešlo bránami letiska Košice 496 708 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 13,7 %, respektíve o 60 012 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom. 373 406 cestujúcich využilo pravidelné linky a 121 230 cestujúcich charterové lety.

Čítať ďalej
  • 11.01. 2018
  • Letisko Košice

Sliačski letci precvičovali opustenie lietadla

Na všetkých profesionálnych vojakov sú celoročne kladené vysoké nároky nielen na fyzickú pripravenosť, ale aj na ich teoretické vedomosti a praktické zručnosti po všetkých stránkach ich náročného povolania. Výkonných letcov sa tieto nároky týkajú rovnakou mierou.

Čítať ďalej
  • 11.01. 2018
  • tks

Prvý samostatný štábny nácvik VVzS tohto roku

V oblasti výcviku veliteľov a štábov je hlavnou tohtoročnou výcvikovou aktivitou vzdušných síl cvičenie Air Shield 2018. Na úrovni spoločnej prípravy veliteľstva VzS OS SR predchádzajú vykonaniu cvičenia v termíne 1. - 12. októbra 2018 samostatné štábne nácviky a komplexný štábny nácvik, ktorých cieľom je harmonizovať plánovacie a rozhodovacie procesy spolu s výstupnými produktami spracovanými veliteľstvom a štábov VzS.

Čítať ďalej
  • 11.01. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

CSAT zavedla Safety Management System

Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, se rozhodla dobrovolně zavést systém řízení provozní bezpečnosti, tzv. Safety Management System (SMS).

Čítať ďalej
  • 10.01. 2018
  • Czech Airlines Technics

Knižné novinky