Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

GE Aviation potáhnou dva motory

V Letňanech finišuje příprava zcela nového turbovrtulového motoru, vzniká však také akrobatická verze klasického českého výrobku. Firma hodlá v budoucnu vyrábět obě řady.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2018
  • Petr Korbel

Katarské vzdušné sily

Prezentácia jednoty a budúcnosti na Národnom dni


Katarské vzdušné sily dnes predstavujú s 18 bojovými lietadlami v regióne Perzského zálivu skôr symbolickú silu. To sa však začína meniť. Na zemný plyn a ropu bohatý emirát objednal v minulých rokoch 96 bojových lietadiel typov Boeing F-15, Dassault Rafale a Eurofighter Typhoon. Prvý pohľad do budúcnosti priniesla vojenská a letecká prehliadka počas osláv Národného dňa 18. decembra 2017 v Dauhe.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2018
  • Alexander Golz, RNDr. Michal J. Stolár

Unikátní spolupráce mezi GE Aviation a ČVUT

posouvá ČR směrem ke špičce


Unikátní spolupráce soukromého a akademického sektoru povede k rozvoji leteckého průmyslu v České republice a upevní postavení ČVUT v oblasti Průmyslu 4.0. Díky spojení speciálního softwaru GE a technického know-how ČVUT budou moci studenti v reálném čase zpracovávat terabyty dat z provozu a testování turbovrtulového motoru a porovnávat je s teoretickým modelem.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2018
  • GE Aviation Czech

Roll-out prvního Boeingu 737 MAX 7

V pondělí 5. února vyroloval v závodu firmy Boeing ve washingtonském Rentonu první exemplář nejnovějšího, respektive nejmenšího člena inovované rodiny 737 MAX, stroj verze Boeing 737 MAX 7.

Čítať ďalej
  • 13.02. 2018
  • Jiří Kučírek

Knižné novinky