Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

KLM uskutečnila první pravidelný let

s udržitelným syntetickým palivem


Na mezinárodní konferenci o syntetických udržitelných palivech (SAF) v Haagu (8. 2. 2021) bylo oznámeno, že společnost KLM, Shell a nizozemské ministerstvo pro infrastrukturu a vodní hospodářství poprvé na světě realizovaly let s cestujícími poháněný udržitelným syntetickým palivem.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2021
  • KLM

Bell oznámil predaj šiestich vrtuľníkov Bell 505

Obranným silám Jamajky


Spoločnosť Bell Textron Inc. oznámila, že včera podpísala kúpnu zmluvu na dodávku šiestich kusov Bell 505 Obranným silám Jamajky (Jamaica Defence Forces). Stroje, ktoré si Jamajka objednala, budú dodané v konfigurácii pre misie na podporu tamojšej národnej bezpečnosti. Karibská vojenská letecká škola (CMAS) prevádzkovaná miestnou armádou ich využije na výcvik medzinárodných pilotov vrtuľníkov.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2021
  • Bell

Letisko Poprad-Tatry vlani silnejšie

Napriek tomu, že celosvetová pandémia spojená s ochorením Covid-19 najhlbšie zasiahla práve segment leteckej dopravy, spod Tatier prišli v tejto najťažšej situácii v histórii letiska aj pozitívne správy. Na Letisku Poprad-Tatry sa v roku 2020 prepravilo menej cestujúcich, no lietalo sa viac.

Čítať ďalej
  • 08.02. 2021
  • Letisko Poprad-Tatry

Knižné novinky