Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Prvý samostatný štábny nácvik VVzS tohto roku

V oblasti výcviku veliteľov a štábov je hlavnou tohtoročnou výcvikovou aktivitou vzdušných síl cvičenie Air Shield 2018. Na úrovni spoločnej prípravy veliteľstva VzS OS SR predchádzajú vykonaniu cvičenia v termíne 1. - 12. októbra 2018 samostatné štábne nácviky a komplexný štábny nácvik, ktorých cieľom je harmonizovať plánovacie a rozhodovacie procesy spolu s výstupnými produktami spracovanými veliteľstvom a štábov VzS.

Čítať ďalej
  • 11.01. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

CSAT zavedla Safety Management System

Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, se rozhodla dobrovolně zavést systém řízení provozní bezpečnosti, tzv. Safety Management System (SMS).

Čítať ďalej
  • 10.01. 2018
  • Czech Airlines Technics

Tretí najlepší rok pre Letisko Bratislava

Historický rekord pri preprave carga


Letisko M. R. Štefánika v Bratislave dosiahlo v roku 2017 tretí najvyšší prevádzkový výsledok v celej svojej histórii a zároveň najvyšší výsledok za posledných 9 rokov. Vlani vybavilo bratislavské letisko spolu 1 942 069 pasažierov, čo je o 11 % viac ako rok pred tým. Historický rekord dosiahlo pri preprave leteckého nákladu.

Čítať ďalej
  • 10.01. 2018
  • Letisko Bratislava

Knižné novinky