Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

LOM Praha vycvičil další afghánské piloty

Za přítomnosti náměstka pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO ČR Ing. Radomíra Jahody, proběhlo v úterý 28. ledna slavnostní ukončení výcviku 15 pilotů afghánských vzdušných sil. Ceremoniál se konal tradičně v prostorách Centra leteckého výcviku státního podniku LOM Praha v Pardubicích.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • LOM Praha

Keď nie je leteckých záchranárov potreba

a napriek tomu sú na správnom mieste


V sobotu 25. januára, po ukončení pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v bulharskom Bansku, sa k posádkam leteckých záchranárov Air – Transport Europe dostalo od miestnej horskej záchrannej služby hlásenie s prosbou o urgentný zásah pre zraneného horolezca. Pri lezení najväčšieho ľadopádu Skakavica v pohorí Rila spadol a utrpel vážne poranenie dolnej končatiny.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • Air – Transport Europe

Česká republika vyšle zástupce

do Centra NATO pro protivzdušnou obranu


Armáda České republiky vyšle jednoho pracovníka do Aliancí zřizovaného Centra výjimečnosti pro protivzdušnou obranu (NATO Integrated Air and Missile Defence Centre of Excellence). Informaci, kterou včera předložil ministr obrany Lubomír Metnar, schválila vláda. Účast v projektu přinese mj. větší viditelnost v rámci NATO.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Nákup dvou kompletů DPET je v pořádku

Ministr Lubomír Metnar dnes na tiskové konferenci striktně odmítl spekulace o zakázce na pořízení pasivního sledovacího systému pro českou armádu. Že je nákup dvou kompletů DPET v pořádku jak po stránce procesní, tak z pohledu ceny, potvrdil i výsledek interní kontroly, kterou si ministr vyžádal.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky