Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Z Bratislavy sa začne lietať do Tbilisi

Na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave prichádza nová letecká spoločnosť! Gruzínsky dopravca Georgian Airways spustí od 27. marca 2018 novú pravidelnú priamu linku z hlavného mesta Gruzínska Tbilisi (TBS/UGTB) do Bratislavy (BTS/LZIB) a späť s frekvenciou 2x týždenne, a to každý utorok a piatok.

Čítať ďalej
  • 21.11. 2017
  • Letisko Bratislava

Aero dokončilo vývoj letounu L-39CW

Podnik Aero Vodochody Aerospace má nakročeno k tomu, aby mohlo od příštího roku začít dodávat zákazníkům remotorizaci stávajících letounů L-39. Letovými a pozemními zkouškami byla úspěšně dokončena vývojová fáze projektu L-39CW s motorem FJ44-4M od výrobce Williams International a s novou avionikou.

Čítať ďalej
  • 20.11. 2017
  • Aero Vodochody Aerospace

ERA se vrací do Pekingu

Podepsala kontrakt pro největší letiště světa


ERA zvítězila v mezinárodním výběrovém řízení na dodávku přehledového systému pro plánované největší letiště na světě, které bude otevřeno 2019 v pekingské čtvrti Ta-sing (Daxing). Bude mít šest vzletových drah a kapacitu 130 milionů cestujících ročně. ERA byla vybrána jako osvědčený partner čínského řízení letového provozu – před deseti léty připravila hlavní město Číny na olympijské hry.

Čítať ďalej
  • 16.11. 2017
  • ERA

Wizz Air oznámil megaobjednávku

146 lietadiel Airbus A320neo


Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air Holdings Pls 15. novembra oznámila, že po výberovom konaní podpísala memorandum o porozumení s Airbus S.A.S., ktoré sa týka nákupu ďalších 146 Airbusov rodiny A320neo (72 kusov A320neo a 74 kusov A321neo).

Čítať ďalej
  • 16.11. 2017
  • Wizz Air

Knižné novinky