Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Dobrovoľné darovanie krvi na základni Sliač

Rozhodnutie darovať krv má veľký význam, pretože môže zmeniť, resp. zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život. Dňa 30. mája 2018 v priestoroch Leteckej základne Sliač túto myšlienku prišlo podporiť 18 profesionálnych vojakov z Leteckej základne Sliač, ktorí aj napriek veľkej pracovnej vyťaženosti a plnení svojich služobných povinností si našli čas pre darovanie tohto nenahraditeľného orgánu v tekutom stave.

Čítať ďalej
  • 07.06. 2018
  • tks

CSAT mají pět nových zákazníků

O traťovou údržbu letadel je zájem


Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, získala pět nových zákazníků pro traťovou údržbu. Mezi ně patří letecké společnosti American Airlines, Cyprus Airways, Air Cairo nebo Go2Sky, které provozují lety z pražského ruzyňského letiště. Pracovníci CSAT mají také nově na starosti kontrolu letadel aerolinií Pobeda na lince do Moskvy z karlovarského letiště.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2018
  • Czech Airlines Technics

Flotila Wizz Airu už má sto letadel

Jubilant ve speciálním kabátě


Společnost Wizz Air oslavila převzetí stého letadla. Jubilantem je Airbus A321-231 (v.č. 8305), který byl jako D-AVZP zalétán 15. května. Wizz Air jej do flotily zařadil 24. května s poznávací značkou HA-LTD.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2018
  • Wizz Air

Z Bratislavy pribúdajú tri nové pravidelné linky

Letisko M. R. Štefánika očakáva podľa počtu naplánovaných dovolenkových charterových letov najlepšiu dovolenkovú sezónu v celej svojej histórii! Historicky rekordnú letnú sezónu zaznamenalo už vlani, počet nahlásených charterových letov však tento rok ešte stúpol o 37 % na vyše 2500 letov. Od júna sa začína hlavná letecká dovolenková sezóna. Len v júni pritom pribudnú z Bratislavy 3 úplne nové pravidelné letecké linky.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2018
  • Letisko Bratislava

Letiště Brno spojí s městem náhradní silnice

Letiště Brno investovalo do výstavby nové silnice od letiště do města. Ve špičce letošní letní sezóny posílí kapacitu právě opravované ulice Evropská, po které se nyní kvůli nezbytné a neodkladné opravě železničního mostu jezdí pouze kyvadlově. Kvůli tomu cestujícím přijíždějícím na letiště a vracejícím se z něj hrozila neúměrná zpoždění a dlouhé kolony by byly schopné omezit i provoz na dálnici D1 a ve Slatině.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2018
  • Letiště Brno

Knižné novinky