Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Řady příslušníků 26. pvrp se rozšířily

o 50 nových vojáků a občanských zaměstnanců


Celkem 50 nových příslušníků 26. pluku velení, řízení a průzkumu prošlo ve čtvrtek 2. ledna 2020 branou Jaselských kasáren ve Staré Boleslavi, což je dosud nejvíce v novodobé historii útvaru.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2020
  • 26. pvrp

Se SkyUp Airlines z Prahy také do Záporoží

Letecká společnost SkyUp Airlines zahájila dnes prodej letenek na novou přímou linku mezi Prahou (PRG) a Záporožím (OZH) na jihovýchodě Ukrajiny. Dopravce bude létat již do třetí destinace z Prahy od 29. března 2020 dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a neděli.

Čítať ďalej
  • 05.02. 2020
  • Letiště Praha

Aero a VZLÚ získaly podporu z programu TREND

Projekt Průkaz trojnásobného zvýšení únavové životnosti draku letounu L-39NG, který připravilo Aero ve spolupráci s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem (VZLÚ), bude podpořen Technologickou agenturou ČR v rámci programu TREND. Projekt získal podporu v celé požadované výši, tedy celkem 64 200 000 Kč.

Čítať ďalej
  • 05.02. 2020
  • Aero Vodochody Aerospace, VZLÚ

Dosiahnutý pokrok v modernizácii vzdušných síl

vnímajú aj občania Slovenskej republiky


Minister obrany SR Peter Gajdoš sa včera vo Zvolene zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. V priestoroch veliteľstva pri tejto príležitosti ocenil pokrok v oblasti modernizácie vojenskej techniky a zároveň poďakoval profesionálnym vojakom za kvalitné plnenie úloh v minulom roku.

Čítať ďalej
  • 05.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky