Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Rokovanie Vojenskej rady veliteľa VzS OS SR

dostalo punc výnimočnosti


Deň 12. december 2019 sa zapíše do pamäti mnohých funkcionárov veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene nielen ako deň posledného rokovania Vojenskej rady veliteľa vzdušných síl v tomto roku, ale aj ako deň odovzdania obrazu generála Milana Rastislava Štefánika Vzdušným silám OS SR.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Ministři obrany stvrdili nákup vrtulníků

V Pentagonu se ve čtvrtek 12. prosince 2019 uskutečnilo jednání delegací vedených ministry obrany Lubomírem Metnarem a Markem Esperem. Hlavním tématem bylo pořízení 12 amerických vrtulníků systému H-1 pro Armádu České republiky.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Návrat lietadiel na palubu lode Royal Navy

Po vyradení stíhacích lietadiel Sea Harrier FRS2 v marci 2006 a stíhacích bombardérov Harrier GR9 v decembri 2010 zostali lietadlové lode Royal Navy bez palubných lietadiel, čo výrazne ovplyvnilo ich bojové schopnosti. Tento stav trval až do októbra 2019, keď nová lietadlová loď HMS Queen Elizabeth prijala na palubu prvé viacúčelové stíhacie lietadlá F-35B Lightning II palubnej leteckej skupiny.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2019
  • RNDr. Michal J. Stolár

Strážci Afrodity - kyperské letectvo dneška

Kypr, Afroditin slunný ostrov, je se svými přibližně 9250 km2 třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Díky poloze ve vzdálenosti pouhých 68 kilometrů od Turecka, 95 kilometrů od Sýrie a 800 kilometrů od Řecka byl vždy mimořádně důležitý i z vojenského hlediska, což se promítlo do jeho historie i současnosti.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2019
  • Jens Schymura, Stephan Franke

V novembri letelo najviac cestujúcich

z Bratislavy do Londýna a Moskvy


Londýn, Moskva a Dublin. Do týchto troch destinácií letelo počas novembra z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave najviac cestujúcich. Moskva sa na poprednej priečke drží vďaka denným pravidelným letom dopravcu Pobeda, spojenie môžu využiť cestujúci 7 ráz týždenne. V novembri letelo z Bratislavy, alebo do nej priletelo, spolu 133 337 osôb.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2019
  • Letisko Bratislava

Knižné novinky