Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

50 rokov od výsadku v Son Tay

John Gargus si zaspomína v L+K 12/2020


Unikátnu fotografiu sme dostali predvčerom. Počítali sme s ňou do článku, ktorý sme pripravili do L+K 12/2020. Žiaľ, snímka z americkej Arizony k nám dorazila pol dňa po odovzdaní časopisu do tlačiarne. Na zábere zo stretnutia veteránov z 21. novembra 2020 sú štyria muži, ktorí sa v rámci operácie špeciálnych jednotiek podieľali 21. novembra 1970 na pokuse oslobodiť zajatých amerických letcov v Son Tay na území Vietnamskej demokratickej republiky.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2020
  • Michal Stolár

Prvým nemeckým predajcom vrtuľníkov Bell 505

bude Rheinland Air Service


Spoločnosť Bell Textron Inc., dcérska spoločnosť Textron Inc., vymenovala firmu Rheinland Air Services GmbH (RAS) za prvého nemeckého predajcu vrtuľníkov Bell 505. S takmer päťdesiatročnými skúsenosťami z oblasti predaja a servisu vrtuľníkov je RAS expertom vo svojom odbore.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2020
  • Bell

Utlumení leteckého provozu na Ruzyni

v nočních hodinách během zimní sezóny


Vzhledem k prognózám leteckého provozu, který je po celém světě ovlivněný aktuálními dopady pandemie onemocnění Covid-19, dojde na letišti Praha od 1. prosince 2020 k dočasnému utlumení provozu během nočních hodin.

Čítať ďalej
  • 26.11. 2020
  • Letiště Praha

Knižné novinky