Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Rozhovor s generálem Jiřím Vernerem

o létání i vojenské cestě


Ve dvou pražských hangárech areálu Staré Aerovky, která je součástí Leteckého muzea Kbely – Vojenského historického ústavu Praha, najdeme kromě dalších také tyto čtyři letouny: dva československé cvičné stroje Aero L-29 a L-39, dále sovětský bitevník Su-25 a legendární stíhačku MiG-21.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2019
  • VHÚ Praha

ERA se představila na čtyřech akcích

Po jarním maratonu prezentačních akcí, které napomáhají úspěšným náborům, přišla na podzim další vlna. Vývojáři ERA z Brna, Strakonic a Uherského Hradiště spolu se specialisty HR se zúčastnili během několika málo listopadových dní pěti pracovních veletrhů, konferencí a techniku podporujících soutěží.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2019
  • ERA

Príslušníci práporu ISTAR uskutočnili

cvičné zoskoky nad prešovským letiskom


Na prešovskom letisku vrcholí v predposlednom novembrovom týždni výsadková príprava vybraných príslušníkov práporu ISTAR. Zástupca veliteľa útvaru major Marián Brinček konštatuje, že cieľom a zmyslom zamestnaní z výsadkovej prípravy pre vybrané jednotky, pre ktoré je to jeden z hlavných druhov bojovej prípravy, je zabezpečiť spôsobilosť a stálu pohotovosť vojakov a materiálu v prípade ich nasadenia vzduchom k plneniu bojových úloh v predurčenom priestore.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky