Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Spolupráce CS Soft s Oro Navigacija pokračuje

Společnost CS Soft informovala, že zvítězila ve výběrovém řízení v zakázce Servisní smlouva pro Oro Navigacija. Smlouva s litevským řízením letového provozu Oro Navigacija na údržbu hardwaru a softwaru ATC (Air Traffic Control) systému ALS 2.1 byla podepsána 14. května 2019 a servisní podpora instalovaného ATM systému tak bude poskytována po další 3 roky.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • CS Soft

Wizz Air je nejzelenějším dopravcem v Evropě

Nízkotarifová letecká společnost Wizz Air je zároveň leteckou společností s nejnižšími emisemi CO2 na cestujícího v Evropě. S 56,5 g CO2 na cestujícího a km (v květnu 2019) je Wizz Air leteckou společností s nejmenší ekologickou stopou na cestujícího. Wizz Air postupuje proaktivně a zahrnula údaje o emisích do svých měsíčních statistik, aby cestující měli pro svá odpovědná rozhodnutí k dispozici všechny potřebné informace.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • Wizz Air

Nácvik pátrania po havarovanom lietadle

Dňa 11. júna o 7.45 vzlietlo z letiska Ražňany malé lietadlo typu Cessna 172 s dvoma osobami na palube, smer letisko Bidovce. Počas letu nad mestom Prešov došlo na palube k požiaru a posádka sa pokúsila o núdzové pristátie na letisku vrtuľníkového krídla, kde však nedoletela. Pre silnejúci požiar sa obaja členovia posádky pokúsili opustiť lietadlo a svedkovia videli dva padáky klesajúce do priestoru zalesneného porastu pri letisku.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • vkpo

Príslušníci veliteľstva Vzdušných síl OS SR

opäť pomáhali deťom


Ani tento rok nezabudli príslušníci veliteľstva vzdušných síl Zvolen na tie ratolesti, ktoré nielen v tento sviatok, ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice (DFN) s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Rafale

Viac ako 150 lietadiel v službe


Vývoj nadzvukového stíhacieho lietadla novej generácie sa začal v západnej Európe zvažovať v prvej polovici 70. rokov. Pre spoločný vývoj sa rozhodli v roku 1983 Francúzsko, Nemecko, Španielsko, Taliansko a Veľká Británia. Francúzi však čoskoro projekt opustili a venovali sa vývoju vlastného lietadla Rafale.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • RNDr. Michal J. Stolár, Martin Stolár

Knižné novinky