Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Velitelia vzdušných síl členských krajín NATO

rokovali na základni Ramstein v Nemecku


V dňoch 24. a 25. septembra 2019 sa na Spojeneckom veliteľstve vzdušných síl NATO na leteckej základni Ramstein v Nemecku uskutočnilo druhé tohtoročné sympózium veliteľov vzdušných síl členských krajín NATO. Sympózia sa zúčastnili velitelia a lídri z viac ako 30 štátov aliancie a partnerských krajín NATO.

Čítať ďalej
  • 02.10. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Návšteva vrchnej veliteľky OS SR v Prešove

Nestáva sa často, že vojenský útvar navštívi taká vzácna návšteva, ako tomu bolo 12. septembra 2019, keď na Vrtuľníkové krídlo Prešov zavítala hlavná veliteľka OS SR - prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová. Hlavná veliteľka ozbrojených síl si vybrala útvar vzdušných síl vôbec po prvýkrát od nástupu do funkcie a príslušníci krídla boli patrične hrdí na to, že jej mohli odprezentovať svoju leteckú techniku a prácu s ňou spojenú.

Čítať ďalej
  • 02.10. 2019
  • vkpo

Emirates přiletí poprvé do Káhiry s A380

Ve středu 2. října přiletí poprvé do Káhiry Airbus A380 společnosti Emirates, která se tak stane první komerční leteckou společností, která na cestu do Egypta využije největší dopravní letadlo světa. Zahajovací let potvrdí připravenost letiště v Káhiře na linky provozované Airbusem A380.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2019
  • Emirates

První ostré vzlety 3. úu Baltic Air Policing

Čeští piloti letounů JAS-39 Gripen mají za sebou první měsíc střežení vzdušného prostoru Baltských států. Celkem pětkrát již zasahovali v rámci ostré hotovosti aliančního systému. Z nadřízeného velitelství v německém Uedemu obdrželi rozkaz k identifikaci nekomunikujících letounů.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky