Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Kozmické ohliadnutie

Pri príležitosti 20. výročia vesmírnej misie štefánik sme siahli do redakčného archívu. Keďže 20. februára 1999 boli naši redaktori na kozmodróme Bajkonur, mohli sme využiť pôvodné informácie. Čitateľom sme ich ponúkli už v marci 1999. Konkrétne v 6. čísle L+K, ktoré prinieslo monotematickú prílohu vesmírna misia Štefánik. Pripomeňme si niečo z toho, čo sme vtedy publikovali.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Ján Begala

Ryanair ohlásil lety z Prahy na Mallorcu

Irská nízkotarifová letecká společnost Ryanair dnes oznámila, že od 4. června 2019 spustí novou pravidelnou linku spojující pražské ruzyňského letiště a španělský ostrov Mallorca, který patří mezi velmi populární turistické destinace.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Jiří Kučírek

Bezpečnost v Torontu hlídají majáky SQUID

Dispečeři jich dostanou dalších 200


Pearsonovo mezinárodní letiště v kanadském Torontu si jako dodavatele systému sledujícího pohyb vozidel po ploše opětovně vybralo českou firmu ERA. ERA tím posílala svoji dominantní pozici na kanadském trhu - celkem již kanadská letiště využívají přes 700 vysílačů SQUID, kromě Toronta fungují také na letiště v Montrealu.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • ERA

Lídri vzdušných síl členských krajín NATO

sa stretli na konferencii v Ramsteine


V dňoch 12. a 13. februára 2019 sa stretli lídri vzdušných síl členských štátov NATO a partnerských krajín na veliteľstve vzdušných síl NATO, letecká základňa Ramstein v Nemecku. Dôvodom ich stretnutia bola konferencia veliteľov vzdušných síl členských krajín NATO (NATO Air Chiefs´ Symposium).

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • vvzs

Návšteva lotyšských vzdušných síl v Prešove

Modernizácia a zavádzanie nových typov vojenskej techniky prebieha v mnohých krajinách NATO v Európe. Výnimkou nie je ani Lotyšsko, ktoré by tento rok malo definitívne spečatiť zmluvu na nákup štyroch viacúčelových vrtuľníkov UH-60M Black Hawk. Táto skutočnosť bola aj hlavným dôvodom návštevy delegácie lotyšských vzdušných síl (Latvijas Gaisa spēki) na pôde Vrtuľníkového krídla v Prešove dňa 12. februára 2019.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • vkpo

Knižné novinky