Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Aero a VZLÚ získaly podporu z programu TREND

Projekt Průkaz trojnásobného zvýšení únavové životnosti draku letounu L-39NG, který připravilo Aero ve spolupráci s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem (VZLÚ), bude podpořen Technologickou agenturou ČR v rámci programu TREND. Projekt získal podporu v celé požadované výši, tedy celkem 64 200 000 Kč.

Čítať ďalej
  • 05.02. 2020
  • Aero Vodochody Aerospace, VZLÚ

Dosiahnutý pokrok v modernizácii vzdušných síl

vnímajú aj občania Slovenskej republiky


Minister obrany SR Peter Gajdoš sa včera vo Zvolene zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. V priestoroch veliteľstva pri tejto príležitosti ocenil pokrok v oblasti modernizácie vojenskej techniky a zároveň poďakoval profesionálnym vojakom za kvalitné plnenie úloh v minulom roku.

Čítať ďalej
  • 05.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Do Pardubic mohou létat nákladní Jumba

Společnost EBA a.s. obdržela v úterý 4. února 2020 rozhodnutí českého Úřadu pro civilní letectví, kterým se povoluje provoz letadel typu Boeing 747-400F na letišti Pardubice.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2020
  • Letiště Pardubice

Ministerstvo dopravy ČR podporuje inovace

Bezmála půl miliardy korun vydá Ministerstvo dopravy ČR na výzkumné projekty v rámci první veřejné soutěže programu DOPRAVA 2020+. Mezi takové projekty patří například dopravní modely a predikce, životnost vozovek, diagnostika mostních konstrukcí nebo také využití družicové navigace v dopravě, bezpilotní prostředky, elektromobilita nebo autonomní řízení.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2020
  • Ministerstvo dopravy ČR

Knižné novinky