Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Z Bratislavy letecky do Moskvy aj v lete 2017

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa cestujúci dostanú aj počas jari a leta 2017 priamou leteckou linkou do Moskvy. Letecká spoločnosť Pobeda, ktorá linku prevádzkuje 4 x týždenne, už spustila predaj leteniek na jarnú a letnú sezónu.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • Letisko Bratislava

Zvolen předseda představenstva Letiště Praha

Ve společnosti Letiště Praha, a. s., dochází ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • Letiště Praha

Špeciálny výcvik výkonných letcov

Každý výkonný letec musí poznať a prakticky ovládať zásady núdzového opustenia lietadla v havarijnej situácii ktorá môže nastať na zemi ako aj počas letu lietadla, a zároveň následnú činnosť a spôsoby použitia záchranných systémov a prostriedkov príslušného typu lietadla. Tieto činnosti sú pravidelne precvičované počas špeciálnej prípravy výkonných letcov ako aj počas nácviku praktických zručností pri výcviku prežitia.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • tks

Vysoké hodnocení pro Český Aeroholding

Renomovaná agentura Moody´s Investors Service zvýšila rating Českého Aeroholdingu o jeden stupeň na A1 se stabilním výhledem z dosavadního A2 s pozitivním výhledem. Rozhodnutí agentury je výsledkem naplněného závazku společnosti zavést uvážlivou finanční politiku, úspěšně naplňovat strategii a vytvořit stabilní klientskou základnu u dceřiných společností. Český Aeroholding se díky změně ratingu stal jedinou nebankovní obchodní společností hodnocenou nejvyšším možným ratingem v dané zemi, tedy stejným jako stát Česká republika.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • Český Aeroholding

LOT rozšíri flotilu o Boeingy 787-9

Nedávno sme informovali o tom, že poľská letecká spoločnosť LOT rozšíri od júna ponuku svojich letov z Varšavy do Košíc a späť zo šiestich na deväť párov letov týždenne. V tomto príspevku informujeme o ďalšom type „rozširovania“ spoločnosti LOT – o rozšírení jej flotily.

Čítať ďalej
  • 09.02. 2017
  • Radomír Mlýnek

Knižné novinky