Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

V Sliači hodnotili výcvikový rok 2016

Každoročne sa na úvod nového výcvikového roku v útvaroch Ozbrojených síl Slovenskej republiky vykonávajú veliteľské zhromaždenia. Hlavným cieľom týchto zhromaždení je komplexné zhodnotenie plnenia úloh predchádzajúceho výcvikového obdobia v procese napredovania a prispôsobovania sa novým výzvam a podmienkam v Ozbrojených silách SR a objasnenie hlavných úloh na ďalší výcvikový rok.

Čítať ďalej
  • 13.03. 2017
  • tks

Wizz Air spúšťa linku z Bratislavy do Sofie

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air si dnes pripomína 1. rok pôsobenia na Letisku M. R. Štefánika a oznamuje spustenie novej leteckej linky z Letiska Bratislava do Sofie v Bulharsku. Nová linka bude v prevádzke od 30. júna 2017 s frekvenciou 4 x týždenne – v pondelky, stredy, piatky a nedele. Cestujúci si už teraz môžu rezervovať letenky na webe dopravca.

Čítať ďalej
  • 10.03. 2017
  • Letisko Bratislava

Důstojníci z Air War College v Náměšti

V úterý 7. března navštívilo 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou jedenadvacet amerických důstojníků, kteří v současné době studují na alabamské letecké válečné akademii (Air War College). Součástí osnov jsou rovněž regionální a kulturní studia, tentokrát zaměřená na Evropu.

Čítať ďalej
  • 10.03. 2017
  • 22. zVrL

On-line odbavení na letech Moskva – Praha

Pasažéři letů SmartWings letící z Moskvy do Prahy mají nově možnost on-line odbavení na letišti Šeremeťjevo v Moskvě. Cestující, kteří z Moskvy pokračují přes Prahu dále lety operovanými SmartWings (QS) nebo Českých aerolinií (OK) tak mohou nově využít služby odbavení až do cílové destinace bez nutnosti navštívit tranzitní přepážku.

Čítať ďalej
  • 10.03. 2017
  • Jiří Kučírek

Odgumování hlavní dráhy letiště Ruzyně

Na pražském ruzyňském letišti dnes, tj. v pátek 10. března, od 8.00 hodin probíhá nutné odgumování hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, během kterého bude tato dráha mimo provoz, a to až do 17.00 hodin, kdy budou práce ukončeny.

Čítať ďalej
  • 10.03. 2017
  • Letiště Praha

Knižné novinky