Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

ASICIPPN 2016 obrazem

Čáslavská 21. základna taktického letectva na jejím webu zveřejnila množství formálních i neformálních fotografií z každodenního života kontingentu Úkolového uskupení ASICIPPN III (Airborne Surveillance and Interception to meet Capabilities Iceland's Peacetime Preparedness III), který od 5. října do 1. listopadu letošního roku držel na a Islandu ostrou hotovost.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2016
  • Jiří Kučírek

Grécki študenti prilietajú do Bratislavy na výlety

Viac ako 3000 Grékov priletí aj tento rok špeciálnymi charterovými letmi do Bratislavy v rámci zimných eurovýletov počas decembra a januára. Študenti a klienti viacerých cestovných kancelárií zo Solúna (Thessaloniki) a Atén absolvujú v závere roka poznávacie zájazdy. Zájazdy smerujú do európskych veľkomiest vrátane Bratislavy, Viedne či Prahy. Bratislavské letisko tak celkovo vybaví 47 mimoriadnych letov, odletov aj príletov.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2016
  • Letisko Bratislava

Spokojenost Čechů s Letištěm Praha stoupá

Více než jednou letělo v posledních dvou letech 53 % českých leteckých cestujících. Vyplývá to z pravidelného průzkumu agentury Median realizovaného pro Letiště Praha na vzorku tří tisíc respondentů. Roste přitom počet cestujících, kteří létají často – šestkrát a vícekrát během posledních dvou let tak letělo 6 % respondentů, což je dvakrát více než tomu bylo v minulém roce. Tři až pětkrát pak 15 %.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2016
  • Letiště Praha

Výber najlepšieho vojaka v Kuchyni

Dňa 28. novembra tohoto roka sa v priestoroch dk Kuchyňa konal každoročný výber najlepšieho vojaka z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov dopravného krídla Kuchyňa. Počas útvarového kola komisia dospela k záverečným výsledkom a určila tých najlepších vo svojich kategóriách.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2016
  • dkk

Z Bratislavy pribudne nová linka do Rumunska

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude lietať do Transylvánie v Rumunsku! Novú linku do mesta Kluž v Rumunsku zavedie od 10. marca 2017 letecká spoločnosť Wizz Air s frekvenciou 2 x týždenne. Wizz Air za krátky čas otvára už 5. linku z Bratislavy. Už o 4 dni pritom spúšťa novú priamu linku do Kyjeva na Ukrajine.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2016
  • Letisko Bratislava

Knižné novinky