Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Príslušníci tk Sliač spomínali na Otta Smika

Dňa 20. januára 2017 si príslušníci Taktického krídla Sliač pripomenuli výročie narodenia najúspešnejšieho slovenského stíhacieho pilota pôsobiaceho počas 2. svetovej vojny v Kráľovských leteckých silách (Royal Air Force) - generálmajora Otta Smika. po ktorom je od augusta 2002 pomenovaná aj letecká základňa.

Čítať ďalej
  • 26.01. 2017
  • tks

LOT pridáva linky do Košíc

Necelý rok po otvorení linky z Varšavy do Košíc a späť oznámila poľská letecká spoločnosť LOT, že frekvenciu letov zvýši z doterajších šiestich na deväť týždenne. V pondelok 5. júna pribudne jeden let, ďalšie dva – v štvrtok a sobotu – pribudnú v júli.

Čítať ďalej
  • 25.01. 2017
  • Radomír Mlýnek

Eurowings nabídnou satelitní internetové připojení

V průběhu první poloviny roku 2017 nabídnou nízkotarifové aerolinie Eurowings zákazníkům na velké části flotily jejich Airbusů širokopásmový přístup na internet. Do poloviny 2017 bude takto vybaveno celkem 69 letadel Airbus A320 společnosti Eurowings flotily.

Čítať ďalej
  • 25.01. 2017
  • Eurowings

Strážcovia Čierneho mora

Letectvo Vojenských námorných síl Ukrajiny


Letectvo Vojenských námorných síl Ukrajiny prešlo za posledných 20 rokov zložitým vývojom. Negatívne ho ovplyvnila anexia polostrova Krym Ruskou federáciou spojená s rozbitím organizačných štruktúr, personálneho obsadenia a stratou podstatnej časti techniky v roku 2014.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2017
  • RNDr. Michal J. Stolár, Alexander Golz

Pietna spomienka v dk Kuchyňa

Dňa 20. januára sa v priestoroch dopravného krídla Kuchyňa uskutočnila pietna spomienka za obete leteckého nešťastia z roku 2006. Za účasti veliteľa dk Kuchyňa plk. Ing. Prokopa a príslušníkov dk sa pietnej spomienky zúčastnili rodinní príslušníci zomrelých vojakov, predstavitelia mesta a okresu Malacky, prednosta Vojenského obvodu Záhorie, starostovia okolitých obcí Kuchyňa, Pernek, Rohožník, ako aj zástupcovia Klubu vojnových veteránov letiska Kuchyňa.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2017
  • dkk

Knižné novinky