Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Nové pravidlá kontroly na hraniciach Schengenu

Od piatka 7. apríla začali policajti na hraničných priechodoch s Ukrajinou a slovenských medzinárodných letiskách kontrolovať všetkých cestujúcich mimo schengenskej hranice. Doposiaľ polícia kontrolovala systematicky len štátnych príslušníkov tretích krajín. Po novom prejde systematickou kontrolou aj každý občan Európskej únie, teda aj Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 10.04. 2017
  • Ministerstvo vnútra SR

Vojenskí stíhačí absolvovali cvičenie v prežití

V dňoch 27. až 31. marca 2017 sa uskutočnilo cvičenie v prežití pilotov 1. a 2. letky Taktického krídla Sliač v oblasti Kráľová Lehota (okres Liptovský Mikuláš). Možnosti hornatého okolia sa inštruktori padákovej, výsadkovej a záchrannej služby rozhodli v plnej miere využiť a zamerali sa na prechody vo vysokohorskom prostredí, prekonávanie brál a vodných prekážok.

Čítať ďalej
  • 07.04. 2017
  • tks

20. letecký poradní tým ukončil činnost v Kábulu

V pátek 24. března se uskutečnilo na kábulském letišti (HKIA) slavnostní předání operačního úkolu mezi 20. a 21. jednotkou Leteckého poradního týmu. Všichni příslušníci náměšťské 22. základny vrtulníkového letectva se do České republiky vrátili v pořádku a již jsou se svými nejbližšími.

Čítať ďalej
  • 07.04. 2017
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky