Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Eurowings nabídnou satelitní internetové připojení

V průběhu první poloviny roku 2017 nabídnou nízkotarifové aerolinie Eurowings zákazníkům na velké části flotily jejich Airbusů širokopásmový přístup na internet. Do poloviny 2017 bude takto vybaveno celkem 69 letadel Airbus A320 společnosti Eurowings flotily.

Čítať ďalej
  • 25.01. 2017
  • Eurowings

Strážcovia Čierneho mora

Letectvo Vojenských námorných síl Ukrajiny


Letectvo Vojenských námorných síl Ukrajiny prešlo za posledných 20 rokov zložitým vývojom. Negatívne ho ovplyvnila anexia polostrova Krym Ruskou federáciou spojená s rozbitím organizačných štruktúr, personálneho obsadenia a stratou podstatnej časti techniky v roku 2014.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2017
  • RNDr. Michal J. Stolár, Alexander Golz

Pietna spomienka v dk Kuchyňa

Dňa 20. januára sa v priestoroch dopravného krídla Kuchyňa uskutočnila pietna spomienka za obete leteckého nešťastia z roku 2006. Za účasti veliteľa dk Kuchyňa plk. Ing. Prokopa a príslušníkov dk sa pietnej spomienky zúčastnili rodinní príslušníci zomrelých vojakov, predstavitelia mesta a okresu Malacky, prednosta Vojenského obvodu Záhorie, starostovia okolitých obcí Kuchyňa, Pernek, Rohožník, ako aj zástupcovia Klubu vojnových veteránov letiska Kuchyňa.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2017
  • dkk

Emirates zavedou třetí denní let do Nairobi

Aerolinie Emirates uvedou 1. června 2017 třetí denní let mezi Dubají a keňským hlavním městem Nairobi. Od 26. března 2017 pak dopravce začne operovat vůbec první komerční Airbus A380 v Jižní Americe, a to na trase Dubaj – Sao Paulo. Od téhož data plánuje Emirates na lince z Dubaje na tokijské letiště Narita do provozu opět zapojit svoji vlajkovou loď A380. Tato změna vyplynula z nedávného nasazení A380 na lety do Moskvy a plánovaného zavedení A380 na trasách do Johannesburgu a Casablancy.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2017
  • Emirates

Vojáky na Sinaji navštívil ministr obrany ČR

Ministr obrany České republiky Martin Stropnický navštívil ve středu 18. ledna české vojáky, kteří působí s transportním letounem C-295M v misi MFO (Multinational Force and Observers) na Sinajském poloostrově. Na jižní základně poblíž Šarm aš-Šajchu jednal Martin Stropnický i s vojenským velitelem MFO generálmajorem Denisem Thompsonem.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2017
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky