Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Nová značka Airbus Corporate Helicopters

Výrobce vrtulníků Airbus Helicopters na ženevském aerosalonu EBACE 2017 uvedl novou značku Airbus Corporate Helicopters (ACH), která bude obdobou značky ACJ (Airbus Corporate Jets) u dopravních letadel Airbus.

Čítať ďalej
  • 25.05. 2017
  • Airbus Helicopters

Posádkový den dětí v Prešove

Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána Abruša v Prešove pozýva na Posádkový deň detí, ktorý organizuje dňa 9. 6. 2017 v čase od 9.00 do 14.00 hod. v súčinnosti s 2. mechanizovanou brigádou gen. Rudolfa Viesta Prešov, Práporom CSS Prešov, Personálnym úradom OS SR Liptovský Mikuláš, Vojenskou políciou a Okresným riaditeľstvom HaZZ Prešov.

Čítať ďalej
  • 25.05. 2017
  • vkpo

S vírníkem na silnici

V polovině března se Pražanům naskytl neobvyklý pohled, když v hustém silničním provozu spařili nezvyklé vozidlo - vírník. I když si mnoho z nich myslelo, že jsou svědky bláznivého nápadu či marketingové kampaně, šlo o reálné završení několikaleté snahy rozšířit provozní možnosti vírníků.

Čítať ďalej
  • 25.05. 2017
  • Jan Čadil

Knižné novinky