Košice privítali 400-tisíceho cestujúceho

Dňa 29. novembra 2016 (t.j. o necelé tri týždne skôr v porovnaní s vlaňajškom) letisko Košice privítalo svojho jubilejného 400-tisíceho cestujúceho v tomto roku. Jubilejnou 400-tisícou cestujúcou bola pani Andrea Kunová, ktorá do Košíc priletela Embraerom 170ST (v.č. 29, pozn. zn. SP-LDE) na pravidelnej linke LO 517 Poľských Aerolínií LOT z Varšavy.

Pri tejto príležitosti získala od spoločnosti LOT voľnú letenku, ktorú jej odovzdal riaditeľ korporátnej komunikácie v spoločnosti LOT Adrian Kubicki. Pani Kunová pracuje v Luxemburgu a odtiaľ aj do Košíc priletela – s prestupom vo Varšave, odkiaľ LOT ponúka spojenia do vyše 60 destinácií po celom svete.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, Michael Tmej: „Sme nadšení, že sa  nám hranicu 400-tisíc vybavených cestujúcich podarilo pokoriť o niečo skôr ako vlani. Ďakujeme všetkým našim partnerom za korektnú spoluprácu, dnes predovšetkým Poľským aerolíniám LOT, ktoré na pravidelnej linke z Varšavy prepravili jubilejnú 400-tisícu cestujúcu v tomto roku. Bohatá sieť destinácií v ponuke spoločnosti LOT významným spôsobom prispieva k zlepšovaniu leteckej dostupnosti nášho mesta a regiónu. Veľmi sa tešíme na ďalší rozvoj spolupráce s poľským národným prepravcom.“

Adrian Kubicki, riaditeľ korporátnej komunikácie v spoločnosti LOT Poľské Aerolínie: „Vyše 400-tisíc cestujúcich je veľkým úspechom pre letisko Košice a sme veľmi radi, že Poľské Aerolínie LOT sú súčasťou tohto úspechu. Požiadavky a potreby našich klientov je to, čo nás posúva dopredu a takýto skvelý výsledok je potvrdením správnosti nášho rozhodnutia začať lietať do Košíc. Od otvorenia tejto linky v marci prepravujeme cestujúcich na palubách našich lietadiel do množstva destinácií všade vo svete cez náš „hub“ vo Varšave. Sme silno presvedčení o tom, že spoločnosť LOT má vysoký potenciál stať sa hlavným leteckým dopravcom pre tisíce cestujúcich, ktorí začínajú svoje cesty na východe Slovenska.“

Z Košíc sa momentálne lieta na pravidelných linkách do deviatich destinácií. V marci 2016 pribudlo do letového poriadku spojenie s Varšavou a od júna spája Košice s celým svetom aj spoločnosť Turkish Airlines vďaka svojej pravidelnej linke Košice – Istanbul.

Text a foto: Radomír Mlýnek, Letisko Košice - Airport Košice a. s.

Knižné novinky